Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 15:49
 
“Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz”
AK Parti Malatya Kadın Kolları 5. Kongresi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’de katıldı. Bakanlar Kongrede, Afrin harekatı başta olmak üzere birçok konu gündeme getirildi ve Malatya’dan ciddi mesajlar verdi.
Gündem Haberi
“Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti Malatya Kadın Kolları 5. Kongresine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, önemli açıklamalarda bulundu.

“ALLAH’INA KURBAN MALATYA”

Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Malatya’nın komşusu Elazığ’ın kızı olduğunu hatırlatarak, Malatya’dan övgü ile bahsetti ve şu ifadelere yer verdi; “Özellikle kadınların emeğiniz şahit olan bir kardeşinizim. Bu güne kadar Malatya Teşkilatlarında emek veren, hizmet veren, gece gündüz çalışan, kapı kapı gezen, sıkmadık el bırakmayan tüm hanım kardeşlerimizi buradan yad etmek istiyorum. Bende kadın kollarından yetişmiş bir hem cinsinizim. Bu partimizin güzelliği. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile birçok kez geldik. Allah’ına kurban Malatya demişlerdi. Malatya, bizleri her zaman güzel karşılamıştır. Bugünde aynı şekilde bu enerji devam etti ve bu bizleri gerçekten çok memnun etti” dedi.

“TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Afrin harekatını gündemine alan Sarıeroğlu, “Çok önemli günlerden geçiyoruz. Bunu sizlerde aslında baş örtülerinizle tüm Türkiye’ye anlamlı bir mesaj vermektesiniz. Afrin’de ülkemizin güvenliği ve huzuru için o bölgeyi, terör örgütlerinden arındırmak için canlarını ortaya koyan tüm Mehmetçiğimize, kolaylıklar diliyorum. Bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Görüyorsunuz sığınakları ve açılan tünelleri. Biriktirilen silahları, para desteklerini, bunların hepsini topladığımız da bunun ne anlama geldiğini Türkiye olarak çok iyi biliyoruz. Buna izin vermeyeceğiz. Ülkemize karşı hiçbir tehdidin karşında boyun eğmeyeceğiz. Başkomutanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte dimdik, güçlü bir Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz. İnşallah sınır ötesinde yaptığımız operasyonlar tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

“SANDIKLARI ZAFERLE PATLATACAĞIZ”

Bakan Sarıeroğlu, ‘Gerçekleştirilecek olan 2019 seçimleri için sandıkları patlatacağız’ diyerek, açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Cumhurbaşkanımız gece gündüz demen çalışıyor. Bununla ilgili yine bir algı çalışması, yine bir laf kirliliği yapılıyor ve bunlarla ilgili mücadelesini sürdürüyor. Böyle bir süreçten geçiyoruz. 2019 seçimleri geliyor ve 2019 bir milat. Hem ülkemiz, hem bölgemiz, hem de Dünyamız için bir Milat. Sadece genel seçim değil, yerel seçim değil ve sadece Cumhurbaşkanlığı seçimleri olarak ta değerlendiremeyiz. 2019 yılı Dostlara güven, düşmana korku salacağımız bir milattır. Diğer taraftan ülkemize bundan sonra hiçbir algı operasyonu yapılamayacağının noktasının konulacağı bir seçimdir. Yıllardır hayalini kurduğumuz, Devlet ile milleti tam manasıyla bütünleşeceği bir seçimdir. İnşallah 2019 yılında da bu yükü bizler sırtlanacağız ve İnşallah o üç tane sandığı zafer ile patlatacağız.”

“GÖLGELENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Taşeron yasası için titiz bir çalışma yaptıklarını da ifade eden Bakan Sarıeroğlu, ‘Kimsenin kara leke sürmesine izin vermeyeceğiz’ dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Her kesimle ilgili güçlü adımlarımızı ve düzenlemelerimizi yapacağız. En son örneği, taşeron düzenlemesidir. Biz, süreci 1 Ocak itibari ile başlattık. Usul esaslarımızı başlattık. 2 Ocak’tan itibaren başvurular alındı ve değerlendirildi. Bu anlamda çok titiz bir çalışma yaptık. Taşerona kadronun mimarı, Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Maliye Bakanımız, İç işleri Bakanımız tüm Bakan arkadaşlarımız sürecin içersisindeydi. Şimdi sona doğru yaklaştık. Tabi sona doğru yaklaşınca aynı başındaki o bilgi kirlilikleri, Ana muhalefet vekilleri ortaya bir şeyler atıyorlar. Biz, şuanda SGK, İŞKUR il müdürlerimiz, Milli eğitimimizin üst düzeyinden en alta kadar iyi bir koordinasyon ile süreci çok hızlı bir şekilde takip ettik. En ufak yanlış bir işlem olmaması için çalıştık. Sınav süreçlerini de çok ciddi bir şekilde takip ediyoruz. Bugüne kadar Allah’ çok şükür bir sıkıntı yaşanmadı. Ama bugün bir milletvekili çıkmış, “yok şu sorular soruluyor, yok bu sorular soruluyor” diyor. Öyle bir şey söz konusu değil. Bunun olmasına izin vermeyeceğiz. Biz titiz bir çalışma yaptık. Bu titiz çalışmanın gölgelenmesine de asla izin vermeyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Sonuna, Kadar, Mücadele, Edeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı