Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 08:49
 
Şüpheli Ölüme Açıklama Geldi
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Akçadağ ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde hizmetli olarak görev yapan Mehmet Eder’in ölümünde hastane ve doktorların ihmali olmadığını, hastanın gitmek için ısrar ettiğini vurguladı.
Gündem Haberi
Şüpheli Ölüme Açıklama Geldi

 İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Hastanede tetkikleri yapıldıktan sonra doktorlar tarafından rahatsızlığının bulunmadığının belirtilmesi üzerine yolda hayatını kaybeden Mehmet Eder iddiası ile ilgili açıklama yaptı. Bentli, olayda doktor ihmalinin olmadığını Eder’in taburcu olmada ısrar ettiğini söyledi.

Söz konusu olayda iddialara göre, Akçadağ ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde hizmetli olarak görev yapan 37 yaşındaki Mehmet Eder, sabah saatlerinde göğüs ağrısı şikâyetiyle Akçadağ Şehit Gökhan Aslan Devlet Hastanesi'ne giderek muayene oldu. Hastanede tetkikleri yapıldıktan sonra doktorlar tarafından herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığının belirtilmesi üzerine evine dönen Eder, akşama doğru tekrar rahatsızlanarak Akçadağ Şehit Gökhan Aslan Devlet Hastanesi'ne gitti.  Hastane acilinde fenalaşan Eder, burada Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmak üzere ambulansla yola çıkarıldı. Akçadağ yol ayrımı mevkiinde ambulansta kalbi duran Eder, tekrar Akçadağ Şehit Gökhan Aslan Devlet Hastanesine götürüldü.  Burada yapılan müdahalenin ardından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen evli iki çocuk babası Mehmet Eder, hayatını kaybetti.

“İMZASI ALINARAK TABURCU EDİLİYOR”

Bentli, tetikleri yapıldıktan sonra Eder’in gitmek için ısrar ettiğini vurgulayarak, “Hasta göğüs ağrısı nedeni ile geliyor. 37 yaşında olsa da ağabeyle kalp krizinden şüpheleniliyor.  Tetikler yapılıyor. Daha sonra rahatlayınca hasta gitmek istiyor. Hekimimiz de bırakmıyor. Hekimlerimiz tetikler çıktığı andan itibaren ‘sizi 6 saat gözlem altından tutmamız gerekiyor’ açıklamasını yapıyor.  Tabi ısrar edince imzası alınarak taburcu ediliyor. İmzası da var elimizde.  Daha sonra fenalaşarak tekrar ambulans ile geliyor merkeze getiriliyor. Yolda hastayı kaybediyoruz. Burada biz, soruşturmayı ve incelemeyi başlattık. Hem de ihmalimizin olmadığını gördük. Detaylı bir araştırma yaptıktan sonra her şey daha da netleşecek” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şüpheli, Ölüme, Açıklama, Geldi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şüpheli Ölüme Açıklama Geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı