Haber Detayı
22 Haziran 2016 - Çarşamba 15:33
 
T.C. HEKİMHAN İCRA DAİRESİ 2015/93 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
T.C. HEKİMHAN İCRA DAİRESİ 2015/93 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı Malatya İli, Hekimhan İlçesi, Kocaözü köyü, Yaylacık mevkii, 3712 Parselde kayıtlı bahçe vasıflı taşınmaz. Özellikleri: Taşınmazın 3.777,00 m²'lik bölümünde 40 adet 15 yaşında, 10 adet 

  25 yaşında kayısı ağacı ve 3,00 m3 değerinde iğde ağacı 

  bulunmaktadır. Ağaçlarda çanak sulama izine rastlanmıştır. Parselin 

  kalan 4.100,04 m²'lik kısmı tarım yapılamayacak şekilde dik yamaç 

  arazi özelliğinde olup, bu kısımda ağaç bulunmamaktadır. Bahçe 

  alanında eğim %5-8 arasındadır, boş kısımda ise %45-60 

  arasındadır. Toprak yapısı kumlu killi geçirgen özellik 

  göstermektedir. Parsele ulaşım komşu parsellerle sağlanmaktadır. 

  Yol tarla yolu şeklinde yağışlı mevsimlerde ulaşımı zor bir yoldur.

Yüzölçümü: 7.877,04 m2

Kıymeti: 37.697,38 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Dosyasında mevcuttur

1. Satış Günü: 18/08/2016 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü: 20/09/2016 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri: Hekimhan Adalet Sarayı İcra Dairesi 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/93 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

  (BASIN: 369227 www.bik.gov.tr)

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı