Haber Detayı
05 Eylül 2016 - Pazartesi 15:12
 
T.C. HEKİMHAN İCRA DAİRESİ 2016/26 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
T.C. HEKİMHAN İCRA DAİRESİ 2016/26 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Tapu kaydında Malatya İl, Hekimhan İlçe, 117 Ada No, 25 Parsel No, 

  UĞURLU Köyü,  kaysı bahçesi olarak geçmektedir.Keşif günü itibariyle 20 

  adet 15 yaşında badem ağacı olan boş tarla vaziyetindedir.Tarla %7-10 

  eyime sahiptir.Parsel susuz özelliktedir.Ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.

  Yol yanından geçmektedir.Yerleşim yerine yakın mesafededir.Parselin 

  toprak yapısı kumlu, killi, geçirgen özelliktedir.Bölgede yapılan her türlü 

  tarıma uygun arazi yapısındadır.Verimli toprak yapısına sahip 2.sınıf tarım 

  arazisi görünümündedir.Adresi : Uğurlu Köyü Köyiçi Mevkii Hekimhan / 

  MALATYA

Yüzölçümü: 4.346,28 m2 

İmar Durumu: İmar planı dışında kalmaktadır.

Kıymeti: 13.420,02 TL

KDV Oranı: %18

1. Satış Günü: 13/10/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü: 10/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri: Adalet Sarayı 8 Nolu İhale Masası

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/26 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                           

(BASIN: 426029 www.bik.gov.tr)

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı