Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 09:05
 
Taha Özhan Veto mu Yedi?
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve Malatya milletvekili Taha Özhan, AK Parti tarafından yeniden bu göreve aday gösterilmedi. Özhan’ın görevine AKP İstanbul milletvekili Volkan Bozkır getirildi.
Gündem Haberi
Taha Özhan Veto mu Yedi?

TBMM’de 2 yıllık yeni dönem için İhtisas Komisyonları seçimi yapıldı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile bilinen TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve Malatya milletvekili Taha Özhan, 30 Kasım 2015 tarihinde bu göreve getirilmişti. 2 yılı aşkın bir süredir bu görevi başarılı bir şekilde yürüten Özhan, AK Parti tarafından bu göreve yeniden aday gösterilmeyince, siyasi kulislerde ‘Veto mu Yedi’ sorusunu akıllara getirdi. AK Parti Özhan’ın yerine eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi olarak da görev yapan eski Büyükelçi Volkan Bozkır’ı getirildi.

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun danışmanlık görevini yürüten ve 2015 seçimlerinde Malatya’dan 2.sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Taha Özhan, seçimlerde Malatya’nın 5 milletvekili çıkarmasıyla milletvekili olarak seçilmişti. Siyasi kulislerde Bakan olacağı konuşulan Özhan, TBMM Dışişleri Komisyon Başkanlığı görevine getirilmişti.

Öte yandan AKP Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar Dışişleri Komisyon Üyeliğine, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyeliğine, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi oldu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Taha, Özhan, Veto, mu, Yedi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı