Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 18:30
 
"Tapu Eski Yerine Taşınsın"
Malatya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ali Özgül,Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri için hizmet veren Tapu ve Kadastro Müdürlüğü binasının uzak olduğunu ifade ederek, Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan ve yıkılan eski tapu binasının arazisine yeni tapu binası yapılamasını talep etti.
Gündem Haberi

Malatya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ali Özgül,Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan ve yaklaşık 2 yıl önce çürük olduğu gerekçesi ile yıkılan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü binasının yerine yeni bir bina yapılmasını ve tapunun hizmetlerinin merkeze daha yakın olan bu binada gerçekleştirilmesini istediklerini söyledi. Özgül Ayrıca, Yaklaşık 5 yıldır MAŞTİ civarındaki kiralık bir binada hizmet veren müdürlük için hem vatandaşlar, hem de emlak işleri ile uğraşan esnafın, müdürlüğün uzak olmasından şikayetçi olduklarını söyledi.  

Özgül açıklamasında şunları söyledi; "Bildiğiniz tapu hizmet binası şehrimizin 20, 25 km dışında karakavakta hizmet binası çarşıdan ticari bir araç 25 TLye gidiyor. Orada insanların konaklayacağı yer çok küçük olduğundan vatandaş mağdur olmaktadır. Bu mağduriyetin giderilmesi için tapu binasının eski yerinde olan Cengiz Topel Caddesindeki binası depreme dayanaksız olduğundan yıkıldı. Arazi üzerinde bir takım çalışmalar yapıldı. İnşaatın hızlandırılması gerektiğini ben yetkililerden talep ediyorum. Çünkü vatandaş, emlakçılar tapu hizmet binasının yerinden memnun değil. Çok büyük zaman kaybı ve aşırı maddi külfetler getirdiğini belirtmek istiyorum. Ben Sayın Valimizin den bu konuyla ilgilenmesini talep ediyorum. Cengiz Topel Caddesindeki üzerindeki mülkiyeti Tapu Kadastro Müdürlüğüne ait olan acilen bitirilmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bitirince buraya taşınsın bir an önce bitirilmesinde fayda var"

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: "Tapu, Eski, Yerine, Taşınsın",
Yorumlar
Haber Yazılımı