Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 09:35
 
Taşerone Tepkiler Olumlu!
Binlerce taşeron işçinin yıllardır beklediği kadro umudu, hükümetin yayınladığı 696 Sayılı KHK ile somutlaşırken, başvurular dün itibarıyla sona erdi. Malatya’da yaşayan çoğu vatandaş taşeron işçilere kadro verilmesini olumlu bir adım olarak gördüklerini belirtti.
Gündem Haberi
Taşerone Tepkiler Olumlu!

Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin taşeron işçisini ilgilendiren taşerona kadro düzenlemesiyle ilgili takvim işliyor. Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçilerin 2 Ocak'ta başlayan 10 günlük yasal başvuru süresi dün itibarıyla sona erdi. Hükümetin yayınladığı 696 Sayılı KHK ile binlerce taşeronun kadro başvuru süreci başvurmayanların ise kadro hakkı yaşanacak. Taraflı tarafsız birçok kesim tarafından olumlu tepkiler alan ‘Taşerona Kadro’ verilmesi konusunu, Malatya Söz Gazetesi olarak sokaktaki vatandaşa sorduk. Olumlu seslerin yükseldiği konu hakkında açıklamalarda bulunan sokaktaki birçok vatandaş, hükümetin kanayan bir yaraya parmak bastığını belirtti.

“DARISI BÜTÜN TAŞERONLARIN BAŞINA”

İnönü Üniversitesinde öğrenim gören Barış Caner ve Rıdvan Ulutaş isimli iki vatandaş, “Hükümetin gerçekleştirmiş olduğu bu durum gerçekten çok güzel. Kurumunda yıllarca emek vermiş insanların kadroya alınması gerçektende çok anlamlı olarak buluyoruz. Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren konuyu gerçekleştiren hükümetimizden, Allah razı olsun. Darısı bütün taşeronda çalışan elamanlara inşallah. Okuyan insanlar olarak inşallah bizlerde devlet kapısında iş buluruz ve kadromuz olur. Şimdiden kadro alacak bütün, taşeron elemanlarına hayırlı olmasını temenni ediyoruz ve çalışma hayatlarında başarılar diliyoruz” dedi.

HÜKÜMETİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Hasan Durmaz isimli başka bir vatandaş ise, Taşeronda kadro verilmesinde, ‘Yetersizlik’ olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Ben, 16 sene taş işi ile uğraştım ve belimden rahatsızlığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım.  Şuan itibari ile belimde iki tane platinim var.  Zamanında, 80 kiloluk boruları adeta leblebi gibi yuvarlardık. Böylesi işlere çok emeğim oldu. Bu konuya girmemin asıl nedeni ise, Taşeronda çalışan işçilerin kadro alması gerçekten güzel oldu. Fakat bana göre yetersiz. Kendi mesleğim üzerinden düşünürsek, bu sokaklarda, kilit taşı döşeyen işçi kardeşlerimiz var. Bunlarında belirli bir hizmet ettikten sonra şartları uyduğu taktirde onlara da kadro verilmesi gerekir. Benim kadro alan akrabalarım var. Allah hükümetten razı olsun ama ben biraz daha kapsamlı olmasını isterdim. Özellikle bu tür işlerde çalışan kişiler içinde olsa daha güzel olur diye inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

“ATILAN ADIM BÜYÜK BİR ADIM”

Özgür Özen isimli başka bir vatandaş ise, “Benim kardeşimde inşallah kadroya alınacak, bu kapsamda müracaatını zannedersem gerçekleştirdi. Allah, taşeron olarak çalışan bütün işçilere kadro nasip eder. Ben, çalışmadan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hükümetimiz çok ciddi ve büyük bir adım atmıştır. Binlerce vatandaş belki de bu müjde ile günlerce sevinçten uyuyamamıştır. Bende onlar adına çok sevindim. Yolları açık olsun. Hükümetimizden Allah razı olsun” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Taşerone, Tepkiler, Olumlu!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Taşerone Tepkiler Olumlu!
Taşerone Tepkiler Olumlu!
Yorumlar
Haber Yazılımı