Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 16:41
 
Tatil Bitti Ders Zili Çaldı
Malatya’da 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin 2. döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilere süt dağıtımı yapıldı. Süt dağıtım töreninde konuşan Vali Kaban, “Gerek çocuklarımızın hayata bakışı, gerekse hayatta bekledikleri ve o hayata katabilecekleri hususunda gerçekten daha çok kafa yorulduğunu görüyoruz” dedi.
Video Haber Haberi
Tatil Bitti Ders Zili Çaldı

Eğitim Öğretim için ders zilinin çalmasının ardından Malatya’da hem açılış, hem de okul sütü dağıtım programı düzenlendi. Mustafa Avni Cüre ilkokulunda düzenlenen törene Vali Ali Kaban, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı Okul Müdürü öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Sınıfları gezerek okul sütü dağıtan Malatya Valisi Ali Kaban, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ”

Çocukların korunması ve güvenliği için her türlü tedbiri aldıklarını belirten Vali Kaban, şunları söyledi: “Gerçekten baktığımızda bir toplumun sağlanabilmesinde, bütün birikimimizin geleceğe aktarılması noktasında ki en önemli unsur eğitimdir. Eğitim kendi içinde dinamikleri olan, bu dinamiklerin de milli eğitim bakanlığı ve illerimizde müdürlüklerimiz, okul yöneticilerimiz ve öğretmelerimiz tarafında düzeni sağlanan bir şekilde düzeni sağlanan bir faaliyet. Bu faaliyetleri geçmişe kıyasladığımızda çık büyük mesafe kaydetti. Bunu bugün daha iyi görebiliyoruz. Gerek çocuklarımızın hayata bakışı, gerekse hayatta bekledikleri ve o hayata katabilecekleri hususunda gerçekten daha çok kafa yorulduğunu görüyoruz” dedi.

“TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”

Vali Kaban, Çocuklarının korunması noktasında veliler bile dahil herkese görev düştüğünü hatırlattı ve açıklamasını şu sözlerle sürdürdü;  “Burada en önemli husus çocuklarımızın üzerinde geleceğimizi karartmaya dönük olarak yapılmak istenen kötü alışkanlıkların önlenme hususudur. Hiçbir şekilde bizim çocuklarımız üzerinde oynanacak oyuna, kişilerin şahsi hesaplarına, arzularını gerçekleştirmelerine fırsat vermek gibi bir lüksümüz yok. Bunu engellemek için de, gerek Milli Eğitim Müdürümüz, gerek Emniyet Müdürlüğümüz, gerekse bütün diğer birimler olarak bütün önlemler alınmakta. Bu anlamda tabi ki okul aile birliklerimize de çok görev düşmekte. Bu hususta hakikaten çok hassasız.  Hiçbir şekilde önümüzde ki dönemde kötü alışkanlıklardan tutun, çocuklarımıza dönük her tür yanlışlığa, bunun içerisinde üzerinde çok durduğumuz bir husustur. Servislerde ki yanlış muamelelere kadar hiçbir şeye tahammülümüz yok. Hepsinin hassasiyetle üzerindeyiz ve bu hususta da, başta velilerimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimizden, idarelerimizden hassasiyet bekliyoruz. Onlarda da bu hassasiyeti görüyoruz. Şükürler olsun, ilimizde ciddi manada bir problem yok ama biz olmaması için her türlü önlemi almak için mükellefiz” diyerek sözlerini tamamladı.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Tatil, Bitti, Ders, Zili, Çaldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tatil Bitti Ders Zili Çaldı
Yorumlar
Haber Yazılımı