Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 11:54
 
Tatsız Bayram
Koronavirüs salgını başladığı günden bu yana birçok sektörü etkiledi ve çoğu sektör gurubu iş yapamaz duruma geldi. Bunlardan biride tatlıcılar. Ramazan Bayramında alınan sokağa çıkma yasağı kararı sonrası tatlıcıların işleri yüzde 90 düştü.
Gündem Haberi
Tatsız Bayram

Çin'in Wuhan kentinden başlayan ve Mart ayı içerisinde de ülkemizde görülen (Kovid-19) koronavirüs salgını nedeniyle bu Ramazan Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu kapsamda da vatandaşlarda bayram ziyaretleri yapamayacaklar. Bayram ziyaretleri olmayınca da vatandaşlar evlerine ne şeker nede tatlı almak istemedi. Alan kişilerde, 'Evlerimizde bayram geldiği belli olsun' diyerek tatlı ve şekerlerini alıyor.

Tatlıcı esnafları, bu bayram işlerin yok denecek kadar az olduğunu ifade ederek; "Bu bayram tatlısız ve şekersiz bir bayram oluyor. Tatlı ve şeker alanların sayısı da yok denilecek kadar az durumda. Tabi önce sağlık önemli olan bu. İnşallah şu virüs belası kısa zamanda yok olur gider en azından Kurban Bayramımızı bayram tadında geçiririz" ifadelerinde bulundular.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Tatsız, Bayram,
Yorumlar
Haber Yazılımı