Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 18:00
 
TAYDER’in Paneli Yoğun İlgi Gördü
Toplumsal Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (TAYDER) tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen ve 8. Düşünsel-Analiz paneli, yoğun ilgi gördü.
- Haberi
TAYDER’in Paneli Yoğun İlgi Gördü

TAYDER’in Bahçelievler’deki toplantı salonundan yapılan panelde Alevilik ve Alevilik sorunları konuşuldu. Geleneksel olarak düzenlenen ve 8. gerçekleştirilen panelin bu ayki toplantısının konusu; “Alevilik nedir? Gününüzdeki Alevilik ve sorunları” oldu. Moderatörlüğünü İbrahim Demir’in yaptığı panele, konuşmacı olarak dede Sinan Boztepe, dede Ayhan Aytaç, Alevi din âlimi Sadık Gökgöz ve Gazeteci M.Duran Özkan katıldı. Yoğun katılımın olduğu panele Malatya, Gümüşhane ve Ankara’dan da katılım oldu.

Çok sayıda İstanbul’da yaşayan Alevi yurttaş yer aldığı panelde konuşmacılar, Aleviliğin genel bir tanımını yaparak günümüzde Alevilerin karşılaştıkları sorunları masaya yatırdılar. Katılımcılarla aktif soru cevap metodunun uygulandığı panel dinamik bir tartışma ortamında geçti.Üç saatin üzerinde süren panelde katılımcıların tümü söz alarak fikirlerini beyan ettiler.

Konu başlığının geniş tutulması nedeniyle, panele ayrılan sürenin yetersizliği, katılımcılar tarafından dillendirilerek önümüzdeki toplantılardan bir kaçının, bu konuya ayrılması yönünde teklifleri genel kabul gördü. Panel daha sonra TAYDER tarafından yapılan ikramda ayaküstü karşılıklı sohbetlerle devam etti.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: TAYDER’in, Paneli, Yoğun, İlgi, Gördü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TAYDER’in Paneli Yoğun İlgi Gördü
Yorumlar
Haber Yazılımı