Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 14:37
 
“TBMM’yi Vuracağız!”
15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Malatya’da görülen ana davada, dönemin il jandarma komutan vekili emekli Albay Şahin Kaplan, Hava Trafik Subayı Teğmen Hasan Çağrı Özağar ve cezaevinde görevli uzman çavuş İdris Mahti tanık olarak ifade verdi. Özağar, ifadesinde, “Sürekli bize 'uçakları kaldırmamamızı, kalkmaları halinde TBMM'yi vuracaklarını' söylediler” dedi.
Asayiş Haberi
“TBMM’yi Vuracağız!”

‘ALIKONULDUK’ DEMİŞ


Yakınca Spor Salonunda kurulan Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ/PDY davasında tanıkların dinlenilmesiyle devam etti. Duruşmada ilk olarak ifade veren emekli Albay Şahin Kaplan, valinin ordu komutanıyla görüşmeye çalıştığını ancak görüşemediğini, ardından ise dönemin Garnizon Komutanı tutuklu Avni Angun’un ‘biz enterneyiz (alıkonulduk)’ dediğini öğrendiğini ifade etti. Gece boyu Angun’un ‘hım’, ‘he’ gibi geçiştirici cümleler kurduğunun konuşulduğunu söyleyen tanık Albay Şahin, ilerleyen saatlerde gözlüklü birinin bağırdığını ve ateş ettiğini o kişinin ise Kemal Keskin olduğunu kaydetti.

 

‘TBMM’Yİ VURACAKLARINI SÖYLEDİLER’

Duruşma Hava Trafik Subayı Teğmen Hasan Çağrı Özağar’ın tanık olarak ifadesinin alınmasıyla devam etti. Özağar, darbe gecesi darbeci Semih Terzi’nin içerisinde bulunduğu uçağın kendilerinden Etimesgut Hava Meydanı ile alakalı bilgi istediğini  ifade etti. Özağar, “Birleşik Hava Hareket Merkezi’nden (BHHM) sürekli bize 'uçakları kaldırmamamızı, kalkmaları halinde TBMM'yi vuracaklarını' söylediler” dedi. Cezaevinde görevli uzman çavuş İdris Mahti ise, dönemin 2.Ordu Komutanı Huduti’nin cezaevi aracından inerken, dönemin 7.Ana Jet Üssü Komutanı Emin Ayık’a ‘ne yaptınız çocuklar, beni de yaktınız?’ dediğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TBMM’yi, Vuracağız!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı