Tedbirli Davranalım
Haber
08 Mayıs 2020 - Cuma 10:15
 
Tedbirli Davranalım
Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli seyahat ve sokağa çıkma yasağından sonrası vatandaşların rehavete kapılmaması için uyarıda bulundu.
Sağlık Haberi
Tedbirli Davranalım

Çin'in Wuhan kentinden başlayan ve Mart ayı içerisinde ülkemizde de görülen (kovid-19) koronavirüs ile mücadele etkin bir şekilde devam ederken, Malatya'da bazı kısıtlamaların esnetilmesi ile birlikte vaka sayısının artmaması için tedbirli davranılması istendi. Konu

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Malatya Sağlık il müdürü Prof Dr. Recep Bentli, Malatya'da hala pozitif vakanın tespit edildiğini açıklarken: "Değerli Vatandaşlarımız; Koronavirüs salgını mücadele kapsamında ilimizde bazı kısıtlamaların sona erdiğini görüyoruz. Geldiğimiz bu sürece başarılı filyasyon çalışmaları ve sizlerin izolasyon önlemlerine uymanız sonucunda ulaşıldı. Unutmayalım ki, bu durum salgınla mücadelenin daha ilk aşaması. Henüz virüs ilimizi tamamen terketmedi. Hala yeni pozitif vakalarımız tespit edilmektedir. Lütfen ilimizde yaşanan kısıtlamaların esnetilmesi sürecini rehavete kapılmadan geçirelim. Salgından tamamen kurtulana kadar mecbur olmadıkça evlerimizde kalalım. Unutmayın salgını bitirecek olan sizlerin göstereceğiniz fedakarlıktır. Sağlıklı günlere en kısa zamanda kavuşmayı diliyorum." dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Tedbirli, Davranalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı