Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 17:49
 
Ticaretin Kalbinden ‘Ekonomik’ Beklenti
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, (MTSO) Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu;“Artık önceliğimiz ekonomik gündem olmak üzere, ülke ekonomisinin ileriye gidebilmesi için kanunların hızla çıkarılabilmesi, dövizin belli bir noktada düşmesi ve ticaretin önünün açılması bundan sonraki beklentilerimizdir” dedi.
Ekonomi Haberi
Ticaretin Kalbinden ‘Ekonomik’ Beklenti

Meclis Başkanı Hasan Özkan başkanlığında 15 Temmuz Şehitleri Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu. Mizanların okunması ile Başlayan toplantı TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun değerlendirmeleri ile devam etti.

“TİCARETİN ÖNÜ AÇILMALI”

Oda olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Sadıkıoğlu, ilk olarak 24 Haziran seçimlerini ve ekonomi ile beklentilerini değerlendirdi. Sadıkoğlu; “Burada en önemli unsur kavgasız ve problemsiz bir şekilde sandığa milletin iradesinin yansımasıdır. Seçimlerin millete yakışır şekilde, huzur içinde, yüksek katılım ve olgunlukla gerçekleştirilmiş olması büyük memnuniyet verici, dünyaya örnek olacak bir davranış sergilenmiştir. 24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve Malatya'mıza hayırlı olmasını diliyorum. Artık önceliğimiz ekonomik gündem olmak üzere, ülke ekonomisinin ileriye gidebilmesi için kanunların hızla çıkarılabilmesi, dövizin belli bir noktada düşmesi ve ticaretin önünün açılması bundan sonraki beklentilerimizdir” şeklinde konuştu.

“KOLAYLIKLAR GETİRİLDİ”

Malatya TSO’nun ev sahipliğinde, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği, “7143 Sayılı Vergi Ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin konuyu değerlendiren Sadıkoğlu; “Mayıs 2018 tarihi itibari ile yürürlüğe giren ‘7143 Sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılmasına Dair Kanun’ kapsamında, kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önceki üye aidatı ve munzam aidat borçlarına yeniden yapılandırılma imkanı getirildi. Yeniden yapılandırma için başvuruda bulunan üyelerimiz, geçmiş dönem aidat borçlarını gecikme cezası olmaksızın, isterlerse 31 Temmuz 2018 sonuna kadar tek seferde, isterlerse de ilk taksiti 31 Temmuz 2018 tarihinde başlamak üzere aylık ödemeli 6 eşit taksitle ödeyebilecekler. Yeniden yapılandırma, aidatlarını ödeyememiş üyelerimiz için iyi bir imkân oldu. Daha önce ekonomik nedenlerle ve buna benzer süreçlerden dolayı ödemeleri aksayan, faiz yükü artan üyelerimiz bu düzenleme sayesinde rahat bir nefes alacak. Bu konuda hassasiyetle davranılması üyelerimizin menfaatine olacaktır” ifadelerinde bulundu.

 “3 BİNE YAKIN KİTAP TESLİM ETTİK”

Sadıkoğlu, oda olarak anlamlı bir kampanyada yer aldıklarını belirterek, “Turgut Özal Araştırma Hastanesi’nde kronik rahatsızlığı ve kanser tedavisi gören çocukların daha önceki süreçte eğitimini tamamlayamadıkları için üniversite bünyesinde kendi eğitimlerini sürdürüyorlardı. Malatya TSO, İnönü Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çocukların gelişimine katkıda bulunmak adına kendimiz ve üyelerimizin de katkılarıyla 3 bine yakın kitabı teslim ettik. Bu çocukların yüzünde mutluluğu görüp kendi hayallerini bu kitapların içerisinde bulmasını arzu ederek, çocuklarımızın yeni ufuklara ve yeni hayallere sağlıklı bir nesil olarak devam etmelerini ümit ediyor, kampanya ya destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan açıklamadan sonra ticari mesleğinde 38 yılını dolduran üyelere Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu ve Meclis Başkanı Özkan tarafından Plaket takdim edildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Ticaretin, Kalbinden, ‘Ekonomik’, Beklenti,
Yorumlar
Haber Yazılımı