Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 12:32
 
Torpil İddialarına Birinci Ağızdan Yanıt
Geçtiğimiz günlerde Türkiye gündemine bomba gibi düşen AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek’in bir yakını için Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’ya faks çekerek torpil istemi iddialarına, birinci ağızdan açıklama geldi. İddiaları art niyetli insanların ortaya attığını belirten İlçe Başkanı Şimşek, “Partimizden çekilmeyen ve imzamın ve mührümün olmadığı fakstan benim hiçbir surette alakam yoktur” dedi.
Gündem Haberi
Torpil İddialarına Birinci Ağızdan Yanıt

Memuriyet sınavına katılan bir yakınının atanması için AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’dan ‘torpil’ isteyen AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, bu talebini yanlışlıkla CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’e faksladı iddiaları basına yansımış ve gündeme bomba gibi düşmüştü. Konu hakkında ilk olarak bir açıklama yapan Milletvekili Hakan Kahtalı, iddialarla ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını ifade etmişti. İddialara bir yalanlamada birinci ağızdan yani AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek’ten geldi. Art niyetli insanların Partiyi karalama kampanyası içinde olduğunun altını çizen Şimşek, “Partimizden çekilmeyen ve imzamın ve mührümün olmadığı fakstan benim hiçbir surette alakam yoktur” dedi.

“İLÇE TEŞKİLATIMIN BİLE HABERİ YOK”

İlçe teşkilatında gazetecilerle bir araya gelen Başkan Şimşek, yaptığı basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde bazı basın organlarında adının kullanılarak torpil istediği yönündeki haberleri yalanlayarak, iddialardaki gencin ne yeğeni nede bir tanıdığı olduğunu söyledi. Şimşek, habere konu olan faksın Darende’den çekilmediği gibi ilçe teşkilatının dahi bilgisi olmadığını savundu.

“ART NİYETLİ İNSANLARIN KARALAMA KAMPANYASI”

Uzun yıllardır ilçe başkanlığını yürüttüğünü ve böyle bir karalama kampanyası ile gönül verdiği teşkilata leke sürülmesine müsaade etmeyeceğini belirten Şimşek, “Bu haber partimize zarar vermek için art niyetli olarak bilerek yapılmıştır. Bahsedilen genci ben ne gördüm ne de bilirim. İlçemize kayıtlı olup Malatya’da yaşadığını öğrendiğimiz bu genç ile uzaktan yakından alakam yoktur. Benim imzam ve mührümün olmadığı düz bir kağıt ile algı oluşturmaya çalışılıyor. Bu zehirli zihniyetlerin AK Parti üzerinde algı oluşturma çabasıdır” dedi.

“YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Şimşek, isminin torpil ile bir araya getirilerek kamuoyunda partisinin ve kendisinin yıpratılmaya çalışılmasını şiddetle kınadığını kaydetti. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen'in araştırmadan, böyle bir faksı sırf AK Parti adına algı oluşturması için bilinçli şekilde kamuoyuna açıklamasını yalan ve iftira olarak niteledi. Şimşek, “Ben yine söylüyorum. Bu genci ne tanırım ne de yeğenim olur. Bu konuda ne bilgim nede haberim vardı” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Torpil, İddialarına, Birinci, Ağızdan, Yanıt,
Yorumlar
Haber Yazılımı