Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 08:50
 
TÜGVA'dan 'Kudüs' Çağrısı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Şubesi, ABD'nin İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü tanımasına tepki gösterdi. TÜGVA Malatya Şubesi yetkilileri İnönü Üniversite’si alanında Kudüs'le ilgili basın açıklaması yaptı.
Yaşam Haberi
TÜGVA'dan 'Kudüs' Çağrısı

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını ilan etmesi, TÜGVA Malatya Şubesi tarafından protesto edildi. İnönü üniversitesi alanında yapılan açıklamaya TÜGVA İl Başkanı Ahmet Oymak, Bşk. Yardımcısı Mesut Demir ve TUGVA Gençlik teşkilatı katıldı.

“KUTSAL TOPRAKLARIMIZA EL UZATILMAKTA”

Konu ile ilgili basın açıklamasını okuyan TÜGVA İl Yönetim Koordinatörü Yunus Sansak, “Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır. İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. Televizyonlarda naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu "şımarık”lıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz” dedi.

Mazlumların hakkını savunmaya devam edeceklerini belirten Sansak, daha sonra şunları söyledi: “Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak gören; kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz.”

“DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?”

İslam dünyasına da seslenen Sansak, “Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize, ümmetin meselelerine sağır, dilsiz kalacak; görmezden geleceksiniz? Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım İnsanların meselesi değil; tüm İslam âleminin namusudur” açıklamasını yaptı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: TÜGVA'dan, 'Kudüs', Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı