Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 17:45
 
Tunçer Güven Tazeledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Kadın Kolları Kongresinde mevcut Başkan Güllü Tuncer, tek liste girdiği seçimlerde yeniden kadın kolları başkanı seçilerek güven tazeledi.
Video Haber Haberi
Tunçer Güven Tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Kadın Kolları Kongresinde mevcut Başkan Güllü Tuncer, güven tazeledi. Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, ADD Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, CHP Kadın ve gençlik kolları üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

“KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ”

Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen kongrede konuşan Başkan Tuncer, kadınların siyasette yer almasının ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığını söyledi. Konuşmasının başında Uğur Mumcu’nun ölümünün 25.yılına değinen Tunçer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gönül isterdik ki birkaç kadın adayla yarışalım ama ne yazık ki anneler, kadınlar siyasete sıcak bakamaz hale geldi. Çocukları, eşleri, hatta yakınları çalışan kadınlarımız kaygı içindiler. Kadınlarımıza sesleniyorum; bugün korkar sinersek yarın daha çok korkup sineceğiz. Ey iktidar sahipleri, 16 Nisan referandumu sizi hiç umutlandırmasın. Cumhuriyetin bekçisi biz kadınlar, sizin hayallerinizi yarıda bırakmak için kapı kapı dolaşıp, sıkılmadık el bırakmayacağız. YSK’da kazandığınız referandumu, 2019’da kaybedeceksiniz” dedi.

“YÜREĞİMİZ YANMAYA DEVAM EDİYOR”

Siyasetin kadınlar açısından iç açıcı durumda olmadığını savunan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Atatürkçü, antiemperyalist, laik, devrimci, çağdaşlık yolunda mücadele veren, Laik Demokratik Cumhuriyetin ülkede yerleşmesi noktasında önemli katkılar sunmuş olan Uğur Mumcu’nun katledilişinin 25’nci yılı. Suçlular ortaya çıkarılmadığı için Mumcu davası 25 yıldır yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Uğur Mumcu ve bütün demokrasi şehitlerimizi bir kez daha saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten bugüne kadar, kadın-erkek eşitliğine sonuna kadar inanan ve bunu o günden bugüne sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmaktan da onur ve gurur duyuyoruz. Ama geldiğimiz nokta kadınlar açısından hiçte iç açıcı değil. Kadınlarımızın birçok problemi devam ediyor” dedi.

“OCAK AYI BİZİM İÇİN KÖTÜ BİR AY”

Kongre ve Kültür Merkezi’nde partisi tarafından gazeteci Uğur Mumcu’yu anma ve Malatya Kadın Kolları İl Başkanlığı kongresine katılan Ağbaba, “Uğur Mumcu 24 Ocak 1993 yılında belki bugün hakim olanların desteklediği güçler tarafından katledildi. Ocak ayı bizim tarihimiz açısından kötü bir ay. Bu ayda birçok aydın ve yazarımızı kaybettik. 19 Ocak 2007’de hemşerimiz gazeteci Hrant Dink katledildi. 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı katlettiler. 31 Ocak 1990’da Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en önemli değerlerden Muammer Aksoy katledildi. Siyasi cinayetler birçok değerli insanı aramızdan aldı. Maalesef bunlardan hesap sorulmadığı için bu cinayetler devam etti” dedi.

GÜLLÜ TUNÇER’İN YÖNETİMİ

Güllü Tunçer’in tek liste halinde girdiği 12.Olağan Genel Kurul’da blok oylama yapıldı. Güllü Tunçer’in yeniden başkan seçildiği olağan genel kurulda, Malatya Kadın Kolları Yönetimi şöyle oluştu:

Güllü Tunçer, Fahriye Albal, Zübeyde Aslan, Fatma Atalay, Sultan Avcı, Safiye Avcu, Nezahat Aydın,

Derya Çelebi, Nuran Dulkadiroğlu, Aysel Gündüz, Ayten Temiz, İnci Toplar, Beyhan Yılmaz.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Tunçer, Güven, Tazeledi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tunçer Güven Tazeledi
Yorumlar
Haber Yazılımı