Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 16:29
 
Turşuluklar Tezgâha İndi
Kış aylarının yaklaşması ile birlikte turşu malzemeleri, pazar tezgâhlarındaki yerini aldı.
Video Haber Haberi
Turşuluklar Tezgâha İndi

Sofraların vazgeçilmezi olan turşuluklar tezgâhlarda yerini alırken, vatandaşın turşuluklara olan ilgisinin bu sezon az olduğu belirtildi.

Malatya Küçük sebze pazarında esnaflık yapan Ahmet Sarı turşuluklar için değerlendirmelerde bulundu. Sarı satışların az olduğunu dile getirerek şunları söyledi; “Turşuluklar tezgâhlara indi ve alıcısını bekliyor. Yaklaşık 20 gün boyunca bu tezgâhlarda kalacak. Şuan itibariyle satışlarda fazla bir canlılık yok. İlerleyen günlerde satışların canlanacağını düşünmekteyiz. İnşallah düşündüğümüz gibi olur.”

 

 

Başka bir esnaf Cemal Ucun ise;“Yaz sezonunu bitirdik ve kış sezonuna girdik. Şuan tezgâhlarda turşuluklar var. Bu sezon turşuluk için sebze alan insan az fazla değil. Bunun nedenini bilemiyorum. Artık vatandaş fiyatı yüksek buluyor, vatandaşın alım gücü yok. Bu yıl anlayacağınız turşuluklara rağbet yok. Geçen sene daha iyiydi. Tezgâha indirdiğimiz ürün satıldı. Bu sezon satılır mı, satılmaz mı bilemiyorum. Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz. 20 gün daha bu ürünler tezgâhlarda kalır. Artık ya satılır, ya elimizde kalır.

“BU SEZON ÜRÜN YOK”

Bu yıl Malatya’da yetiştirilen ürünlerde sıkıntılar olduğunu dile getiren Ucun; “Ayrıca başka bir konu ise sebze fiyatlarında da yükselmeler başladı. Özellikle domates ve salatalıkta artış var. Bu yıl Malatya ürünü tezgâha inmedi. Artık iklim koşullarından mı, yoksa çiftçi mi ekmedi ürün yok. Hatta bu sene elma yok, üzüm yok. Bu ürünlerin olmamasını da Akdeniz sineğine bağlıyorlar. Tezgâhta Armut bırakıyoruz içten içe kendi kendine kurtlanıyor” ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Turşuluklar, Tezgâha, İndi,
Yorumlar
Haber Yazılımı