Haber Detayı
31 Mart 2016 - Perşembe 14:01
 
Tutuklu Akademisyenlere ‘Kart’
Eğitimsen Malatya Şube Silivri ve Bakırköy Cezaevlerinde tutuklu bulunan 3 akademisyen için PTT’ye giderek ‘dayanışma’ kartı gönderdi.
Gündem Haberi
Tutuklu Akademisyenlere ‘Kart’

Merkez PTT önünde bir araya gelen Eğitimsen’liler Silivri ve Bakırköy Cezaevlerinde tutuklu akademisyenler için ‘dayanışma’ kartı attı.

“FARKLI DÜŞÜNCELERİN SÖYLENMESİNE MÜSAADE ETMELİYİZ”

Eğitimsen Şube Başkanı Tarık Kaya burada yaptığı konuşmada, “Biz bugün Eğitimsen Malatya Şubesi olarak ikisi, Silivri, birisi Bakırköy Cezaevinde tutuklu olan 3 akademisyene kart gönderme ve dayanışma duygularımızı göndermek için, Malatya merkez postanesine geldik. Biliyorsunuz, bizim ülkemizde düşüncelerini söylemek, insanların düşüncelerini aktarması noktasında yıllardır sorunlarla karşılaşıyoruz. İnsanlar düşüncelerini söyleyebilir, toplumun bir bölümü onlara katılmaya bilir, ama biz bu ülkede yaşıyorsak, birlikte yaşamaktan da mutluysak dolayısıyla farklı fikirlerin de, farklı düşüncelerin de söylenmesine müsaade etmeliyiz. Farklı fikirlerini söylediler diye, biz onları kabul etmiyoruz diye, o fikirlere katılmıyoruz diye hiç kimsenin cezaevine atılmasını bugüne kadar doğru bulmadık, bugünden sonrada doğru bulmuyoruz. Düşüncesini herkes her türlü şekilde açıklayabilmelidir bu anlamda akademisyenlerin, her dönem olduğu gibi bu dönemde düşüncelerini özgürce söylemesinden yanayız. O yüzden biz Üniversitelerin insan yararına, doğa yararına, toplum yararına olmasını istiyoruz. Bu anlamda ülkenin her yerindeki Eğitimsen şubeleri olarak, akademisyen arkadaşlarla dayanışma amaçlı olarak  onlara kart göndereceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitimsen, Malatya, Şube, Silivri, Bakırköy, Cezaevlerinde, tutuklu, bulunan, 3,
Yorumlar
Haber Yazılımı