Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 13:47
 
Uluslararası koruma Çalıştayı düzenlendi
Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Gaziantep Ofisi (UNHCR) ve Malatya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘Uluslararası Koruma Çalıştayı’ programı düzenlendi.
Gündem Haberi
Uluslararası koruma Çalıştayı düzenlendi

Kentte bulunan bir otelde düzenlenen çalıştaya, Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rasim Bulut, UNHCR Gaziantep Ofisi Yardımcı Mülteci Koruma Müdürü Betül Rıfaioğlu, Battalgazi Sosyal Hizmet Müdiresi Mehtap Göldağ ve çok sayıda meslek elemanları katılım sağladılar.

BİR YILDA 37 ETKİNLİK

 Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rasim Bulut, yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Bulut; “ İl Müdürlüğü olarak son bir buçuk yılda 284 Yabancı uyruklu öğrencimizin Türkçe dil beceri düzeylerinin arttırılması için il müdürlüğümüzde hafta içi ve hafta sonu kurslar düzenledik. İlimizde yaşayan mülteci ve yabancı uyruklu vatandaşlarımız için Çalışma Yaşamı, Kadına Yönelik Şiddet, Kamusal Alanda Yaşam Hak ve Yükümlülüklerimiz, Kültürel Farklılıklarla Uyum İçerisinde Yaşama Becerisi, Yaşadığımız İlde Yaşamı Kolaylaştırıcı Bilgiler konu başlıkları altında eğitim ve danışmanlık birimimiz tarafından eğitimler gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra mülteci ve yabancı uyruklu çocuklarımızın sosyal uyuma adapte olabilmesi için son bir yılda 37 etkinlik gerçekleştirdik" dedi.

ÇOCUK VE KADINLARI KORUNMASI İLE İLGİLİ SUNUMLAR YAPILACAK


2 gün sürecek çalıştay da insan ticareti mağdurları için koruma mekanizmaları, uluslararası koruma ve geçici koruma kapsamındaki kişilere ilişkin mevzuat, uluslararası mülteci hukukunun temel ilkeleri, özel ihtiyaç sahipleri ile görüşme teknikleri, mülteci çocuklarının korunması ve mülteci kadınların korunması’ konularında ilgili sunumlar yapılacak.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Uluslararası, koruma, Çalıştayı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı