Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:02
 
ÜMİT BESEN'LE FESTİVAL BİTTİ
Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, ünlü sanatçı Ümit Besen’in muhteşem konseri ile sona erdi.
Kültür Haberi
ÜMİT BESEN'LE FESTİVAL BİTTİ

 

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, ünlü sanatçı Ümit Besen ile noktalandı.

 

Uzun zamandır Malatya'da gerçekleştirilmeyen Kayısı festivali ,bu yıl Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilerek Malatya Mişmiş park fuar alanında düzenlendi. 

23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali’nin teması “Güneşin Altın Yumurtası” Kayısı Festivali olarak gerçekleştirildi.

Festival boyunca, Malatya’ya gelen birbirinden değerli sanatçılara, misafirlere, konuklara, vatandaşlara kayısı ikramında bulunuldu.  Kayısı Festivali etkinlikleri kapsamında, Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Sanat Etkinlikleri (MABESEM) tarafından şehir merkezinde ve ilçelerde müzik ziyafeti verildi. Semt Konaklarında etkinlikler kapsamında resim sergisi düzenlendi.

Kayısı Festivali etkinlikleri kapsamında, festival boyunca Kırgız, Kazak ve Kafkas Halk Oyunları Dans gösterileri sergilendi. Halkoyunları gösteri performansı izleyiciler tarafında çok beğenildi.

Festival boyunca mahalli ve ünlü sanatçıları tarafından Malatya kültür ve sanatına damga vurmuş, birbirinden güzel Malatya Türkülerini seslendirdiler.

Malatya Kayısı Festivalinin son gününde ünlü sanatçı Ümit Besen sahne aldı.  . Ümit Besen birbirinden güzel besteleri ile Malatyalılara unutulmaz bir gece yaşattı. Festivalde bir değerlendirme yapan Besen; “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum. Bizleri sizler ile buluşturan Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sizlere çok şey borçluyuz. En son 1988 yılında gelmiştim. Çok ara vermişiz. Çok yaşlandıktan sonra mı geldik acaba? Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Gürkan: Malatya’mız, ‘Güneşin Altın Yumurtasının’ Kayısı Festivalinin şenliklerini özlemiş

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “ Bugün Malatya bir başka güzel, Evliya Çelebi’nin dediği gibi ‘Seçkin İnsanların Yaşadığı Diyar Şehir Malatya’ Hakikaten Malatya’mız kayısı festivalini özlemiş, Malatya’mız, ‘Güneşin Altın Yumurtasının’ Kayısı Festivalinin şenliklerini özlemiş. Bir haftadan beri Malatya’nın caddeleri, sokakları, müzeleri, piknik alanları, konser salonları ve on binleri dolduran insanlar dolu dolu coşku içerisinde, bir bayram sevinci içerisinde kayısı festivalini kutladılar. Hepinize teşekkür ediyorum. Malatya’mıza gelen başkanlarımız Malatya’yı gezip, insanlarımızı yakından tanıma fırsatı buldular. Malatya çok canlı şehir, gece geç saatlere kadar insanlar çok rahatça sevgi saygı içinde gezebildiklerini söylediler. Biz her akşam buraya geldik, sanatçılarımızı tebrik ettik, memleketimize hoş geldiniz dedik. Sanatçılarımızla, sizlerin hoş vakit geçirmesi adına güzel temennilerde bulunduktan sonra her akşam sponsorumuz kimse onları söyledik. Bazı sponsorlarımız isimlerinin söylenmemesi noktasında nezaket gösterdiler. Bazı isimlerinde söylenmesi gerek dedik. Bu akşamki sponsorumuz Baykanlar Tekstil. Erkan ve Osman kardeşler sponsorumuz oldular. Bir daha ki kayısı festivalinde ve güzel günlerde buluşmak dileğiyle” şeklinde konuştu.

23. Malatya Kültür ve Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali, Başkan Gürkan’ın konuşmasından sonra Ümit Besen’in muhteşem konseri ile son buldu.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Servet Bozan
Etiketler: ÜMİT, BESEN'LE, FESTİVAL, BİTTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı