Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 09:04
 
Ümit Emre Güven Tazeledi
Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası’nın genel kurulu Öğretmenevi Düğün Salonu’nda yapıldı. İlk seçim takvim günüde, çoğunluğun sağlandığı genel kurulda mevcut başkan Ümit Emre, 323 oydan 212 oy alarak güven tazeledi.
Video Haber Haberi
Ümit Emre Güven Tazeledi

Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası’nın genel kurulu Öğretmenevi Düğün Salonu’nda yapıldı. Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı için Ümit Emre, Aytaç Boyraz, Hacı Koç ve Osman Özpolat yarıştı. Yapılan genel kurulda Ümit Emre tekrar başkan seçilerek güven tazeledi. Divan Başkanlığını MESOB Başkanı Şevket Keskin yaparken, kurula çok sayıda oda başkanı ile birlikte kalabalık bir esnaf grubu katıldı.

“HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIM”

Tartışmalı geçen seçimde ortamı yumuşatmaya çalışan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Birbirinizi kırmayın yarın yüz yüze bakacaksınız. Hangi oda başkanı seçilirse seçilsin sizin için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Şevket keskin gelmemiş tanımamış derse iş gücü rast gelsin. Bana yuh çekenleri de tanıyorum. Bu kongrenin esnafımıza, Malatya’mıza hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan Niyaz ediyorum. Bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Olaylı geçen kongrede kavga eksik olmazken Mevcut başkan Ümit Emre’nin konuşması sırasında tartışma çıktı. MESOB Başkanı Şevket Keskin yine araya girerek ortamı sakinleştirmek zorunda kaldı. Polis ekipleri de salon içerisinde ve dışarısında geniş güvenlik önlemleri aldı.

 “VERİLMEYECEK HESABIM YOK”

Borçlu bir yönetim aldığını hatırlatan Başkan Emre, “Ben öyle bir yönetim aldım ki, parası olmayan,  borcu olan bir fotokopi makinesine muhtaç olan bir oda aldım. Benim verilmeyecek tek kuruş hesabım yok. Ben bu yola çıkarken beyaz bir elbise giydim. Üzerine leke bulaşırsa görünsün diye. Hamd olsun leke sürtmedik. Buraya gelen herkes benin kardeşim, meslektaşım. Demokratik hakkımızı her ortamda savunduk burada da savunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ümit, Emre, Güven, Tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı