Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 08:56
 
Umut Kervanından kırtasiye yardımı
Umut Kervanı Malatya, yetim ve muhtaç olmak üzere onlarca ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye ve Nakdi yardımında bulundu.
Gündem Haberi
Umut Kervanından kırtasiye yardımı

Umut Kervanı Malatya, düzenli olarak yaptığı yardımlarına bir yenisini daha ekleyerek, ihtiyaç sahibi ve yetim yüzlerce öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Yapılan yardım çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Umut Kervanı Malatya Temsilcisi M Emin Yıldız, ihtiyaç sahibi ailelere düzenli yardımlarda bulunulduğu belirtilerek, yapılan yardımlardan bir tanesinin de ihtiyaç sahibi ve yetim öğrencilere kırtasiye yardımı olduğu ifade etti.

Yeni eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte öğrencileri de unutmayarak kırtasiye yardımlarında bulunduklarının vurgulandığı açıklamada, yetimler başta olmak üzere onlarca ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye yardımında bulunulduğu ifade etti.

Yıldız, "Umut Kervanı olarak; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda mağdur ve muhtaç ailelere yardımcı olmak amacıyla, hayırsever kardeşlerimizin katkılarıyla, daha önce tespit ettiğimiz bizde kaydı mevcut olan özellikle yetim ve yardıma muhtaç mağdur onlarca öğrenciye kırtasiye gıda ve kırmızı et yardımı yaptık. Bu yılki hedefimiz; bizde kaydı bulunan tüm muhtaç öğrencilere kırtasiye yardımı yapmaktı. Ancak gelen yardımlar bazı öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılayabildik. Umut Kervanına gelip kırtasiye yardımında bulunan tüm hayırsever kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah kendilerinden razı olsun." dedi.

Yıldız, Hayırseverlere Çağrıda bulundu.

M Emin Yıldız, Hayırseverlerin yardımlar konusunda daha duyarlı olmasının istediği açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: "Yılın on iki ayında da ayni ve nakdi yardımlarımız devam ediyor, bu sebeple diyoruz ki, Maddi durumu iyi olan hayırsever kardeşlerimizin, mağdur vatandaşlara daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz. Gelin sizinle el ele verip bu hayır kervanına bir nebzede olsa mağdur ve muhtaçlara yardımcı olalım ve onların hayır dualarını almaya çalışalım. Mazlumun yaptığı duayı Rabbimiz asla geri çevirmeyecektir dedi."

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Umut, Kervanından, kırtasiye, yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı