Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 13:41
 
“Üniversitenin Dışa Açılan Yüzüyüz”
İnönü Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İNÜSEM) Müdürü Öğr. Gör. Murat Arpa, merkez olarak İnönü Üniversitesinin dışa açılan yüzü olduklarını söyledi.
Eğitim Haberi
“Üniversitenin Dışa Açılan Yüzüyüz”

İNÜSEM’in faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Arpa, merkezde hemen hemen her alanda faaliyet verdiklerini belirtti.

Arpa, İNÜSEM’in amacının üniversitenin eğitim verdiği ve araştırma yaptığı tüm alanlarda, akademik programlar dışında sürekli olarak verilecek eğitim programları düzenleyerek bu programlar aracılığıyla üniversitenin kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu kaydetti.

Belirledikleri amaçlar doğrultusunda kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluş ve kişilere ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim programları planlayarak, paket programlar önerip, ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar, seminerler, konferanslar, eğitim fuarları düzenleyerek koordinasyon sağladıklarına değinen Arpa, şöyle konuştu: “Üniversitenin tüm akademisyenleriyle gerekirse Türkiye’deki bütün üniversitelerden akademisyenlerin yardımıyla bölgesel ve ulusal hizmet veriyoruz. Bu kapsamda pek çok eğitim düzenliyoruz. Mesela hasta, engelli, yaşlı bakımı, hasta kayıt kabul sekreterliği, ilk yardım eğitmenliği, hukuk uyuşmazlıklarında arabuluculuk, yüzme, işyeri güvenliği, işyeri hekimliği eğitimi ve gençler için İngilizce yaz kampı gibi pek çok alanda eğitimler verebiliyoruz. Bu eğitimleri sağlarken üniversitenin akademi camiasını merkezle buluşturuyoruz. Hizmetlerimizi halka arz ediyoruz. Mesela yüzme kursu açtık. Temmuz ayı içerisinde 200 kişiye eğitim verdik. İş güvenliği uzmanlığı kursumuzda yaklaşık 600 kişiye eğitim verdik. İşyeri hekimliği eğitimimizde yaklaşık 200 kişiye eğitim verdik. Şu anda üniversitemiz içerisinde 196 kişiye ilkyardım kursu açtık. Bunların 60’ının eğitimleri bitti. Sağlık Bakanlığı tarafından açılan sınava girdiler. 136 kişinin eğitimleri devam ediyor. Bayramdan önce bu grubunda eğitimlerini tamamlamayı düşünüyoruz. Daha sonrada üniversitemizde sağlık bölümlerinde okuyan öğrencilere bu eğitimi vererek belgelendirmelerini yapacağız.”

“KAMUNUN BEKLEDİĞİ BİR HİZMETİ KARŞILIYORUZ”

Arpa, eğitimlerinin genellikle ihtiyaç duyulan alanlarda kurumların akreditasyon gelişmesine katkı sağlama amaçlı olduğunu dile getirerek, “Faydalı olmasını istiyoruz. Üniversitenin eğitim verdiği akademik birimler dışında kamu hizmetleri kapsamında bu eğitimleri açıyoruz. Aslında bir kamp hizmeti şeklinde çalışıyoruz. Kamunun beklemiş olduğu bir hizmeti karşılıyoruz. Sosyal devletçilik anlayışı içerisinde üniversite adına biz bu hizmeti kamuya sunuyoruz. Bu anlamda üniversitenin dışa açılan yüzünü oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı. BÜLTEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Üniversitenin, Dışa, Açılan, Yüzüyüz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı