Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 16:37
 
“Uyarılar Dikkate Alınmadı”
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Önce Vatan Şehit ve Gaziler Derneği ile Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ederek dernek yönetimi ile görüştü. Yaptığı ziyarette Afrin operasyonuna değinen Şahin, Cumhurbaşkanı tarafından uyarıların yapıldığını ve neticesinde operasyonun olduğunu söyledi.
Video Haber Haberi
“Uyarılar Dikkate Alınmadı”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Önce Vatan Şehit ve Gaziler Derneği ile Şehit Aileleri Derneklerini ziyaret etti. Zeytin Dalı harekâtını değerlendiren Şahin, Mehmetçiğin zor şartlar altında mücadele ettiğini belirtti.

“ABD TERÖR ÖRGÜTÜNE SİLAH VERDİ”

ABD’nin terör örgütlerine silah yardımından bulunduğunu dile getiren Şahin, “Teröre karşı Amerikan’ın atmış olduğu adımlar ortada. Avrupa ülkeleri dâhil olmak üzere bir DEAŞ örgütünü ihdas ettiler. Ve sonrasında görevini ifa ettikten sonra o bölgede başka güçleri silahlandırdılar. DEAŞ’a karşı mücadele ediyoruz düşüncesiyle bir başka terör örgütünü palazlattılar. Amerikan’ın ne hale geldiğini çok daha iyi görüyoruz. Amerika hangi konuda bir yol haritası çizmiş ise, diğer devletlerin ona uymasının bir zorunluluk olduğunu ve Türkiye’nin de buna uymasını isteyerek bugün o bölgede 5 bin tıra yakın silahı o terör örgütüne verdi” dedi.

“UYARILAR DİKKATE ALINMADI”

Şahin, Afrin operasyonuna ile ilgili uyarıların yapıldığının altını çizerek, “ PKK isim değiştirerek o bölgede Amerika’nın desteği ile şuan Ak Deniz’e açılma hesabı içindeydi. Türkiye’nin sınırlarında bir terör koridoru oluşturarak Akdeniz’e açılmanın hesabı içerisindeydi. 5 günden beri devam eden bir harekât var ve girmek zorunda kaldık. Uyarı yapılmasına rağmen hiçbiri dikkate alınmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız, bir gece ansızın gelebiliriz dedi ve geldik. Ve şuanda bildiğimiz 3 şehidimiz var. İnşallah 3 şehitle sınırlı olur. Ama şuan yüzlerce alçak, katil terörist, Mehmetçiğimiz ve ÖSO ile birlikte bertaraf ediliyor” diye konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

Zeytin Dalı Harekâtı’nın üçüncü gününde şehit olan Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’a da değinen Şahin, şöyle devam etti: “Önceki gün Musa Özalkan şehit evladımızın vasiyetini dinledik. 2008 tarihinde orduya giren bu evladımızın, o gün yemin törenine annesinin gelmemesi için başörtüsünden dolayı hakaretlerle içeri alınmıyordu. Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Hamd olsun birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Ama ne zaman millete karşı bir hareket yapıldığında birileri milletten yana olacaklarına, başka unsurların yanında yer alıyorlar. Yüzlerce yıldır toprağa düşen Müslümanların kanını yerde bırakmadık bırakmayacağız.”

“CEPHEYE GİTMEYE HAZIRIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önce Vatan Şehit ve Gazi Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız, “Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunda 3 tane şehidimiz var. Öncelikle onlara da Allah’tan rahmet diler, Ailelerine sabırlar dilerim. Tüm şehitlerimizi Rabbim rahmet eylesin. İnşallah ordumuz, polisimiz ve güvenlik güçlerimizi, Türkiye Cumhuriyeti Halkı ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu operasyonu canı gönülden destekliyoruz. Biz de Şehit ve Gazi aileleri olarak her an cepheye gitmeye hazırız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Uyarılar, Dikkate, Alınmadı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı