Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 14:54
 
Vali Kaban’ın Ziyaretleri Sürüyor
Vali Ali Kaban, Malatya’da faaliyet gösteren Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
Yaşam Haberi
Vali Kaban’ın Ziyaretleri Sürüyor

Vali Ali Kaban,  18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü dolayısıyla ilk ziyaretini Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Malatya Şubesine gerçekleştirdi. Vali Kaban, burada dernek başkanı Sıddık Selçuk ve dernek üyeleri ile sohbet ederek onların sıkıntı ve isteklerini dinledi. Ziyarette Dernek Başkanı Selçuk şehit aileleri ve gazilere her zaman destek oldukları ve nazik ziyaretleri için Vali Kaban’a teşekkür etti.

“VALİMİZ BÜYÜK GİRİŞİMLERDE BULUNDU”

İkinci ziyareti Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olan Vali Kaban, burada Vakıf Başkanı Muharrem Kıbrıs tarafından karşılandı. Başkan Kıbrıs, “ Sayın Valimize bizlere göstermiş olduğu yakınlıktan dolayı teşekkür ederim. Şehit annelerine, şehit eşlerine çeşitli programlar yaparak dertlerini dinlediğinden dolayı hanımefendiye de ayrıca teşekkür ederim. Sayın Valimizin ilimize gelişi yaklaşık 9 ay oldu gerçekten şehit ve gazi aileleri için büyük girişimlerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde Sayın Valimizle 2. Ordudan şehit annelerimizi Nevşehir’e kaplıcaya 2. etabı gönderdik. 2 etap yaptılar, böyle güzel günler yaşamayı cenabı Allah bize nasip eylesin. Bizleri ziyaretlerinden dolayı Sayın Valimize sonsuz teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

“PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK”

Vali Kaban’da “ Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için projelerimiz devam edecek. Çanakkale gezisi için arkadaşlarımız çalışma yapıyor. Gerek şehit babalarımız, gerek şehit annelerimiz, gerek şehit eşleri için bir organizasyon yapıp Çanakkale’yi görmek tabi bir vatan evladı için şart orayı görmeden o duygusal havayı sezmeden çekilen acıları bilmek mümkün değil. İnşallah onu organize edecekler. Bir yıla yayıp, bir yıl içerisinde herkesi oraya götürmek gibi bir niyetimiz var. Hanımefendinin zaten annelerimiz için ayda bir düzenlediği, bir araya gelip mevlit okuyup şehitlerimizi anıp, birlikte dertleştikleri güzel bir başlangıç yapıldı. İnşallah devam ettirecekler. Maksat hatırlanmak, ifade ettiğiniz gibi. Özellikle acılar, hassasiyetler paylaşıldıkça azalıyor. Onu da sağlamak adına bunun bir lüzum olduğunu düşünüyorum. İnşallah güzel şeyler oluyor, olacak” dedi.   

HARP MALULÜ GAZİLER UNUTULMADI

Daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesini ziyaret eden Vali Kaban, burada dernek başkanı Mustafa Gözükara ve dernek üyeleri ile birlikte sohbet ettiler. Başkan Gözükara “Vatanın bölünmez bütünlüğü için Şehit babalarımız en değerli varlıkları evlatlarını, gazilerimiz en değerli uzuvlarını verdiler. Her şeyden önce Vatan, Bayrak bizim için önemlidir, kutsaldır. Bu değerlere her zaman için sahip çıkacağız. Gerekirse geri kalan bedenlerimizi de bu vatan için vermeye her zaman hazırız. Bu sıcak gündemde Afrin’de olan operasyonda görev alan Mehmetçiklerimizle gurur duyuyoruz. Her gün takip ediyoruz. Buradan sevgi ve saygımızı iletiyoruz. Metin paşama da başarılar diliyoruz. Ordumuzla gurur duyuyoruz her zaman gurur duymaya devam edeceğiz. Bizler birlik beraberlik içerisinde bu camiayı ayakta tutmaya çalışıyoruz. Tekrar hoş geldiniz” dedi.

 

Vali Kaban, “Bende sizleri ziyaret ederek dinlemeyi arzu ettim. Daha önce iade-i ziyaret için gelmiştim o dönemde bazı konuları görüşmüştük, mütalaa etmiştik. O günden bu güne bazı gelişmeler oldu. Bir kısım eksiklikleriniz vardı onlar tamamlandı diye biliyorum. Şahsi mesele olabilir, bireysel konular olabilir bunları bir konuşalım istedik. Zaten Allah nasip ederse Çanakkale ziyaretini şehit anne babaları, şehit eşleri için yıl boyu herkese uygun olan bir zamanda bir mani olmayacak şekilde arkadaşlar bir ziyaret sistematiği oluşturuyorlar. Hıdrellezde de şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir piknik yapmayı düşünüyoruz. Maksat bir arada olmaktır. Bizde acılar paylaşılarak azalır hükmünce paylaşarak azaltmaya çalışıyoruz. O manada bende sizleri dinlemeye geldim” dedi.

MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Son olarak Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesini ziyaret eden Vali Kaban, dernek başkanı H. Ziya Öztürk ve Dernek üyeleri ile bir araya geldi. Vali Kaban, “ Bende burada olmaktan mutluyum. Tabi Kıbrıs deyince aklımıza hemen Karlofça gelir. 1699 tam 375 yıl biz küçüldük. Karlofça’dan sonra sürekli kaybettik. Kıbrıs ilk kez yeniden bir kazanımımızın olduğu kendimize yeniden bir güvenin geldiği tarihtir. Bu manada ayrı bir yeri vardır tarihimizde. Tabi hep diyorum ölmek için gidiyorsunuz Allah diyor ki hayır sen yaşayacaksın. Bunun adına gazi diyorlar. O manada şehitle gazi arasında bir fark yok. Bu anlamda aramızda yürüyen şehit derken abartmıyoruz. Onunda bir ağırlığı var. Bu ağırlığı taşımak kolay değil. O ağırlığı hem hmek hem htirmek gerekiyor. O anlamda da gazinin yükü herkesten ağır. Bizde gazilerimize destek vermekle yükümlüyüz. Bu gün sizlerin bir söyleyeceğiniz varsa dinleyerek sohbet edelim” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Kaban’ın, Ziyaretleri, Sürüyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Kaban’ın Ziyaretleri Sürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı