Haber Detayı
16 Nisan 2017 - Pazar 21:35
 
“Vatandaş Gereğini Söylemiştir!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci referandum sonuçlarının belli olmasından sonra partisinin Malatya İl Teşkilatında açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
“Vatandaş Gereğini Söylemiştir!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bu nokta da demokrasi gereğini söylemiştir, vatandaş gereğini söylemiştir.  Sandık sonucu belirlenmiştir” dedi.

“İL TEŞİKİLATIMIZIN BAŞARISI”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Demokrasi kazandı, Türkiye kazandı, istikrara kazandı. Bir daha koalisyonlar olmaması noktasında gayretlerimiz kazandı. Başta Malatyalı hemşeriler olmak üzere tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz. Güzel bir seçim atmosferinde yapıldı. Baktığımız zaman Malatyalı hemşerilerimiz her seçimde olduğu gibi çok ciddi bir destek verdi. 1 Kasım’a göre oylar artarak geldi. Burada bütün Malatyalı hemşerilerime oy veren vermeyen herkese ama oy veren kardeşlerimiz bir evetle Türkiye’nin kaderini değiştirdiklerini bilmelerini isterim. Bu anlamıyla da kendilerine teşekkür ediyorum. Belki Türkiye de at başı bir seçim yaşadık ama Malatya’da açık ara önde bir seçimi tamamladık. Karşımızda Cehapesinden, Saadet partisine, Hadepine, diğer terör örgütlerinin her kesimin karşımızda olduğunu gördük. Buna rağmen Malatya’da almış oldukları oy yüzde 30’u geçememiş oldu. Bu il teşkilatımızın başarısı. Malatya bir kez daha gücünü göstermiş oldu. Cumhurbaşkanımıza olan inançlarını, hükümetlerimize olan inançlarını göstermiş oldular. Bir kez daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında oldular. Büyük Türkiye idealine güçlü bir destek verdiler. Türkiye’de bundan sonra ekonomi ağırlıklı, uyum yasaları ilgili yasalar olacak. kutlama yapan bütün Malatyalı hemşerilerime, bütün Türkiye’deki kardeşlerime taşkınlığa mahal vermeden, demokrasi şölenine çevirerek kutlamalarını yapmalarını, AK Parti seçmenine yakışır olgunlukta bu kutlamayı sürdürmelerini rica ediyorum. Çünkü bir tatsızlığın olması veya istemediğimiz bir olayın olmasının demokrasi zaferine gölge düşürmesini istemiyoruz. Malatya bütün büyükşehirlerde ilk beşe girdi. 81 ile baktığımız da ilk 11’in içerisinde. Teşkilatımız bu anlamda kendine yakışanı gösterdi” dedi.

“İTİRAZLARIN BİR ANLAMI YOK”

CHP’den yükselen itiraz sesleri ile ilgili de konuşan bakan Tüfenkci, “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali onlar şu veya bu şekliyle itiraz edebilirler. Sandıkta çıkan netice yüzde 51 oranıyla daha fazla da olabilir. Bu nokta da demokrasi gereğini söylemiştir, vatandaş gereğini söylemiştir.  Sandık sonucu belirlenmiştir. İtirazla değişeceğini zannetmiyorum çünkü karmaşık bir seçim değil. Evet veya hayır tercihlerinin olduğu bir seçim. Dolayısıyla itirazların çok bir anlamı yok. Önemli olan sokaktaki insanın ne dediği. Sokaktaki insanın vatandaşımız da 15 Temmuz’a karşı 16 Nisan’da cevabını verdi. Demokrasi kazandı, millet kazandı. Milletin bundan sonraki hakimiyeti , muasır medeniyet seviyesine erişme isteği kazanmış oldu. Bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Vatandaş, Gereğini, Söylemiştir!,
Yorumlar
Haber Yazılımı