Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 15:08
 
“Vatanım” İsimli Kısa Tanıtım Filminin Çekimleri Yapıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'nin tanıtımı kapsamında hazırlanan “Vatanım” isimli kısa tanıtım filmi için Darende’de çekimler yapıldı.
Kültür Haberi
“Vatanım” İsimli Kısa Tanıtım Filminin Çekimleri Yapıldı

Proje kapsamında ilçenin tarihi dokusu, kültürel yapısı ve doğal güzelliklerinin tanıtılmasının amaçlanıyor
Darende Belediye Başkanı Danışmanı Bekir Sözen, ATL Prodüksiyon’un 40 kişilik bir ekiple, yönetmen Şenol Korkmaz, görüntü yönetmeni Mıcheal Geroge Wilson ve prodüksiyon amiri Gökhan Çağla idaresindeki ekibin ilçede çekim yaptığını ifade etti. Sözen, Darende’nin tarihi ve kültürel dokusu ile ilgili çekimler gerçekleştiren ekibin ilçenin tanıtımında büyük destek vereceğini ifade etti.
Darende'nin yüz binlerce insanın ziyaret ettiği bir inanç ve doğa turizm merkezi olduğunu hatırlatan Sözen, “Ekibin yöneticilerine Darende Belediyesi’nin tanıtım broşürlerinden verdik. Diğer projeleri için de yılda yüz binlerce insanın ziyaret ettiği bir inanç ve doğa turizm merkezi olan Darende’de Tohma Kanyonu ve bir çok mekanın olduğunu anlattık. Bu çalışmada Darende kültür sanat derneği başkanı İbrahim Alaattin Ateş in ve her zaman olduğu gibi Hulusi Efendi Vakfı büyük destek verdi” diye konuştu.
Yönetmen Şenol Korkmaz ise, “Görebildiğimiz kadarı ile Darende çeşitli çekimler için güzel mekanlara sahip, ilerde başka projeler için de Darende’yi düşünebiliriz. Çekimlerde emeği geçen Darendelilere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: “Vatanım”, İsimli, Kısa, Tanıtım, Filminin, Çekimleri, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı