Haber Detayı
08 Temmuz 2017 - Cumartesi 13:58
 
‘Vergi Her Şeyden Önce Gelir’
Malatya Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı Fırat vergi Dairesi Müdürü Yunus Küçük ile Beydağı Vergi Dairesi Başkanı Barış Sönmez MESOB Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.
Ekonomi Haberi
‘Vergi Her Şeyden Önce Gelir’

Vergi Daireleri Başkanları Küçük ve Sönmez, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Keskin’e yeniden yapılandırma kapsamındaki vergi borçlarının yapılandırılması kapsamındaki çalışmalara verdiği desteklerden dolayı teşekkür belgesi takdim ettiler.

Ziyaret için teşekkür eden MESOB Başkanı Keskin; “Vergi esnaf ve sanatkar camiası için çok kutsaldır. Bizim anlayışımızda çocuklarımızın nafakasından önce vergi gelir. Esnaf ve sanatkarımız; devletin malı deniz anlayışında değildir, devletin malının yetim malı olduğunu düşünüyor. Hükümetimizin son dönemde esnaf ve sanatkara, tüccara, sanayiciye çok önemli kolaylıklar getirdi. Bundan dolayı başta Sayın  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, sayın başbakanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyorum. Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması ülkemiz, esnaf ve sanatkarımız için çok önemliydi” ifadelerini kaydetti.

  Vergi sistemine yönelik taleplerinin de olduğunu belirten Keskin, “Biz esnaf ve sanatkar camiası olarak çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasını istiyoruz. Vergi sisteminde sosyal dengenin de sağlanmasını istiyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Vergi, Her, Şeyden, Önce, Gelir’, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı