Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 10:56
 
VHO'da Başkan Değişti
Malatya Veteriner Hekimler Odasının 14. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. 10 yıldır oda başkanlığı görevini yürüten Ertuğrul Özdemir’in aday olmadığı Genel Kurulda, yeni başkan Ergün Koşar oldu.
Gündem Haberi
VHO'da Başkan Değişti

Malatya Veteriner Hekimler Odasının 14. Olağan Genel Kurul toplantısı tamamlandı. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Şehitleri Meclis Salonunda yapılan Genel Kurulda, tek aday oylandı. 10 yıldır oda başkanlığı görevini yürüten Ertuğrul Özdemir’in aday olmadığı Genel Kurulda, yeni başkan Ergün Koşar oldu.

14. olağan genel kurulda Malatya Veteriner Hekimler Odası başkanlığına seçilen Ergün Koşar, veteriner hekimlik mesleğinin önemine değinerek, "Dünyanın en eski ve en saygın mesleklerinden olan veteriner hekimlik 1762 yılında ilk olarak Fransa’nın kentinde bilimsel olarak öğretilmeye başlamıştır. Türkiye’de ise 1842 yılında İstanbul’da eğitim hayatına başlamıştır.  Cumhuriyet dönemiyle beraber 1948 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi açılmıştır.  Öncelikli olarak açıldığı dönemlerde o dönemlerin önemli askeri ihtiyacı olan atlar ve salgın hastalıklarla mücadele edilirken veteriner hekimler gelinen nokta itibariyle 50’ ye yakın sektöre hizmet eden 26 bin kişilik bir ordu haline dönüşmüştür. Malatya’ da ise 1992 yılında başlayan mesleki oda birliklerimiz bugün itibariyle 191 üyesiyle beraber hem 2 yılda bir yapılan ve bu günde 14. Olağan Genel Kurul Toplantımızı yapmanın onurunu ve gururunu yaşamakta.  Malatya’da gerek kamuda gerek özel sektörde gerekse de kliniksel olarak çalışan fedakâr meslektaşlarımızla beraber gece gündüz demeden hem insan sağlığı hem gıda güvenliği hem de hayvan sağlığı için hizmetler verdik ve veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de siz meslektaşlarımızla yapacağımız yenilikçi faaliyetlerimizle beraber hem mesleki olarak daha etkin bir rol üstleneceğiz. Hem de meslektaşlarımızın sürekli gelişimlerine katkıda bulunacağız.  Oda olarak yerelde Malatya’mızın tarım ve hayvancılık politikalarında daha etkin rol alarak zor günlerde geçen ülkemizi yerli bir üretim politikasına ve gıda bazlı enflasyon oranının yeniden düzene girmesinde yerelde en güçlü desteği vereceğiz" dedi. 

"BİR KATKI DA MALATYA VHO'DAN"

Koşar, ülke genelindeki indirim seferberliğine katkıda bulunacaklarını ifade etti. "Ülkemiz genelinde başlatılan enflasyona karşı mücadele kampanyasına siz değerli meslektaşlarımın da onayıyla başta tedavi aşamaları olmak üzere 2018 yılı faaliyet fiyat kararnamemizdeki fiyatlar üzerinden yüzde 10 indirim yaparak kampanyaya destek vermeyi ve veterinerler hizmet alanındaki bu desteğin de ülkemiz genelinde Malatya’mızdan başlatıldığını buradan kamuya duyurmak istiyorum" diye konuştu.

Ergün Koşar Başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Başkan Ergün Koşar, Ekrem Ayaz, Muharrem Kutlu, Mesut Aktağ ve Sami Altaş isimleri yer aldı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VHO'da, Başkan, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı