Haber Detayı
12 Temmuz 2017 - Çarşamba 09:51
 
Yaz Kursları Hız Kesmiyor
Darende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde gerçekleşen TEOG sınavlarına hazırlık kursları yaz döneminde de ciddi bir katılımla devam ediyor. İlçede bulunan ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla haftada 4 gün, 18 saat süreli kurslarda 86 öğrenci eğitim görüyor.
Eğitim Haberi
Yaz Kursları Hız Kesmiyor

Darende İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, yaz kurslarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İnce, “İlçede alınan ortak karar ile Darende Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü hizmet binasının kurs merkezi olarak belirlendiğini kurslar şu anda 86 öğrencimizin Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Türkçe, İngilizce alanlarında 8. Sınıfa ve TEOG sınavlarına hazırlık yönünde eğitimler veriliyor. Kursların açılması yönünde velilerimizden gelen ciddi taleplerin oldu ve bu talebin karşılanmasında görev alan öğretmenlerimize ve yöneticilere teşekkür ediyorum.  Öğrencilerin taleplerini ve beklentilerini dinledik. öğrencilerden kursa devam konusunda hassasiyet göstermelerini, dersleri düzenli bir şekilde takip etmelerini, başarının düzenli ve disiplinli çalışmalarla elde edilebileceğini  anlattık. Kurslarda zaman zaman öğretmenlerimizin hazırladığı soru kitapçıkları ile deneme sınavlarının yapılıyor, bu sınavlarla yapılan eğitimlerin verimliliğinin ölçüleceğini, deneme sınavlarında başarılı olan , net sayısını belirgin ölçüde artıran öğrencilerimizin çeşitli şekillerde ödüllendireceğiz.  Öğrencilerimizin öğleden sonra gerçekleştirilen sosyal, kültürel ve sportif kurslar ve etkinliklere de katılıyor. Böylece öğrencilerimizin çok yönlü olarak gelişimlerine destek oluyoruz, hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarına yardımcı olunuyor” dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 6. ve 7. sınıf öğrencilerimize yönelik kursların da 12 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başlayacağını ve bu yöndeki taleplerin de karşılanacağını belirten Fevzi İnce, “Yine merkezimiz bünyesinde açılacak Masa Tenisi, Güreş, Futbol ve Voleybol kurslarında öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmelerine destek olunacak” diye konuştu.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce’nin halk eğitim merkezi müdürlüğü ziyaretine okul müdürleri ve halk eğitim merkezi müdürü Ahmet Ölçer’de katıldı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Yaz, Kursları, Hız, Kesmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı