Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 15:28
 
“Yeni Bir Hastane Şart”
Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl; “Malatya ölçeğinde ikinci basamak bir devlet hastanesinin kısa sürede devreye girmesinin ve vatandaşların hizmetine sunulmasını bir elzem olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Sağlık Haberi
“Yeni Bir Hastane Şart”

 Sendika binasında, devlet hastanesi ile ilgili bir değerlendirme yapan Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya’ya yeni bir hastanenin kazandırılması gerektiğini ifade etti.

Bingöl açıklamasında şunları söyledi; “Battalgazi sınırları içerisine bir devlet hastanesi yapılması yönünde devalarca taleplerimizi ilettik. Bu konudaki görüşlerimizi dili getirmemize rağmen buraya bir hastane yapılmadı. Bununla ilgili birçok söz dile getirildi ama Bakanlığın tasarruf tedbirleri dolayısıyla hastanenin ihalesi askıya alındı. Bu hastanenin 2018 yılında temelinin atılması gerekiyordu. Şu anda da Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yükünün çok fazla olduğunu, burada verilen acil hizmetlerinde aksaklıklar oluştuğunu, polikliniklerde ve acil hizmetinde ciddi bir yoğunluk bulunduğunu görüyoruz. Malatya ölçeğinde ikinci basamak bir devlet hastanesinin kısa sürede devreye girmesinin ve vatandaşların hizmetine sunulmasını bir elzem olduğunu düşünüyoruz. Bunun da vatandaşlar tarafından büyük bir teveccüh göreceği kanaatindeyiz. Battalgazi sınırları içerisinde bir hastanenin olmaması en büyük eksikliklerden birisi. Bu konuyla ilgili bize ciddi oranda şikayetler geliyor. Vatandaşlar Battalgazi’ye bir hastane yapılmasını istiyor. Biz sahayı gezdiğimizde vatandaşların en büyük sıkıntısı bu. Şimdi özel hastanelerin hem acillerinde hem de polikliniklerin fark ücretinin alınmasından dolayı vatandaşlar sıkıntı çektiklerini dile getiriyorlar. Bu yüzden vatandaşlar tercihlerini kamu hastanelerine yapıyorlar” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Yeni, Bir, Hastane, Şart”,
Yorumlar
Haber Yazılımı