Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 11:26
 
Yeni Vali Göreve Başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yer alan valiler kararnamesinde Malatya Valisi Ali Kaban’ın Mülkiye Başmüfettişliği kadrosuyla merkeze alınması üzerine yerine atanan Vali Aydın Baruş, Malatya’daki görevine başladı.
Video Haber Haberi
Yeni Vali Göreve Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yer alan valiler kararnamesinde Malatya Valiliği görevine atanan Vali Aydın Baruş, yeni görevine başladı. Valilik önünde kent protokolünce karşılanan Vali Baruş’a, yöresel kıyafetli çocuklarlar çiçek verdi. Vali Baruş, kendisini karşılayan kurum müdürleri ve vatandaşlarla tokalaşarak tebrikleri kabul etti. Karşılama töreninin ardından valilik makamına geçen Baruş, yaptığı açıklamada, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu.

 

 

 

“TEMEL HEDEFİMİZ HUZUR VE GÜVEN OLACAK”

Malatya Valisi olarak göreve başlamanın gurur ve heyecanını yaşadığını belirten Vali Baruş, “Öncelikle Valiliği görevine başladığım bugün karşılamada bana gösterilen çok sıcak ilgiden dolayı tüm Malatyalılara çok teşekkür ediyorum. 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile atandığım Malatya Valiliği görevine bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayım. Tarih boyunca medeniyetlerin buluşma noktası olan ve engin bir kültür birikimine sahip Malatya’da, Vali olarak görev yapma onurunu bana yaşatan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsımı tevdi ettiği bu görevin üzerine ne kadar mesuliyet yüklediğinin idrakindeyim. Valilik görevine başladığım günden itibaren bu sorumluluğun gereğini layıkıyla yerine getirme düşüncesiyle hareket edeceğimi ifade etmek isterim. Malatya’nın gerek ekonomisiyle gerekse sahip olduğu insan kaynağı ile Türkiye için ne kadar önemli bir il olduğunu, Malatyalı vatandaşlarımızın kalplerinde illerinde eşsiz bir değeri bulunduğunu çok iyi biliyorum. Bu güzel ilin valisi olarak bu değeri arttırmak, böylece Malatyalıların gönüllerinde yer almak için çalışacağım. Malatya’da görev yapacağım görev yapacağım süre içerinde adaletli ve hoşgörülü olmak, gönül almak, kadirşinas davranmak, bu görevin bir emanet ve bu görevin asıl sahibinin Malatya halkı olduğunu hiçbir zaman unutmadan sabır ve azimle çalışmak temel prensiplerim olacak. Malatya’da yaşayan yetimlerin, öksüzlerin, kimsesizlerin daima şehit aileleri ve gazilerimizin yanında durmaya ve aynı zamanda vatandaşlarımızın içinde olmaya gayret göstereceğim. Malatyalı vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilecekleri bir ortamın sağlanması temel hedefimiz olacaktır. Gençlerimize daha yaşanabilir bir Malatya bırakmak için her türlü gayreti sarf edeceğiz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeni, Vali, Göreve, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeni Vali Göreve Başladı
Yeni Vali Göreve Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı