Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 09:56
 
Yeni Yılın İlk Gezi Turu Atıldı
Battalgazi Belediyesi tarafından 2014 yılında Malatya’da ilk kez hizmete sunulan Tur Otobüsü, 2018 yılının ilk turunu gerçekleştirdi. Şehirde farkındalık yaratan Tur Otobüsü’nün 2018 yılı ilk turuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kültür Haberi
Yeni Yılın İlk Gezi Turu Atıldı

Battalgazi Belediyesi tarafından Malatya’da ilk kez 2014 yılında hizmete sunulan Tur Otobüsü, 2018 yılının ilk turuna çıktı. Eski Belediye Meydanı’nda hafta içi her gün saat 15.00’de gerçekleştirecek olan turlarla, vatandaşlarda tarihi eserlere karşı ilginin ve duyarlılığın artırılması hedefleniyor.

Düzenlenen turlar hakkında bilgi veren Tur Rehberi Hasan Hüseyin Aslan, “Turlarımız başladı. Hafta içi her gün 15.00 itibari ile Battalgazi'de bulunan bütün tarihi mekanlarımızı gezeceğiz. Tur gezimizde Tarihi Kervansaray'da, Ulu Cami'de ve 5 bin yıllık bir medeniyet olan Arslantepe'de konaklama yapacağız. Konaklamadan sonra almış olduğumuz misafirlerimiz tekrar turumuzun bitiş noktasına bırakmak maiyetinde turlarımıza başladık” dedi.

“KÜÇÜKLÜĞÜMDE GEZMİŞTİM”

Tura katılan Büşra Akkuş, “Battalgazi'yi gezmek fırsatı pek olmadı. Kaç yıldır gitmedim, sadece küçüklüğümde gezmiştim. Battalgazi'de bulunan tarihi yerleri göreceğimiz için heyecanlıyım. Yapılan bu turdan ve hizmetten çok memnunuz” dedi.

“TARİHİ ESERLERİ GEZECEĞİZ”

Tarihi eserleri ayağa kaldıran ve vatandaşların tarihi eserlere olan duyarlılığını artırmasından dolayı mutluluğunu ifade eden Nurullah Varol ise, “Battalgazi ilçesindeki tarihi mekanların bir çoğunu her Malatyalı gibi bende sıkça ziyaret etme imkanı bulamadım. Malatya'da ki birçok tarihi yerlerin restore edildiğini haberlerden takip ediyorduk. İnşallah bu hizmet sayesinde restoresi gerçekleşen tarihi eserleri tek tek gezerek oranın tarihi havasını teneffüs edip, Battalgazi'nin ruhunu yeniden yaşamaya gayret göstereceğiz. Bu hizmetten dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür ederim” diye konuştu.

“ORGANİZASYON ÇOK GÜZEL”

Tarihi eserleri yerinde görmek için tura katılan Nimet Öztatar’da, “Geçen yılda bu hizmet faydalanma fırsatı yakalamıştım. Sanıyorum bu hizmet bu yılki ilk hizmet. Ben çok beğenmiştim. Çok teşekkür ederiz. İlgililerin emeklerine sağlık. Geçen yıl yalnız gitmiştim ama bu yıl eşimle birlikte gideceğiz. Organizasyon çok güzel” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeni, Yılın, İlk, Gezi, Turu, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı