Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 18:29
 
Yeni Yılın İlk Toplantısını Yapıldı
Malatya Büyükşehir Belediyesi 2018 yılının ilk meclis toplantısını tamamlandı.
- Haberi
Yeni Yılın İlk Toplantısını Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2018 yılının ilk meclis toplantısını dün Belediye Meclis salonunda gerçekleştirdi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın başkanlık ettiği meclis toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

J PLAKA TAŞIMA YÖNETMELİĞİ REVİZE EDİLDİ

Gündem maddeleri içerisinde yer alan J Plaka Taşıma Yönetmeliği’nin revize edilmesi kabul edilirken, 2018 yılında görev yapacak olan Denetim Komisyon üyelerinin de seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan seçimler sonucunda; Metin Mandal, Nurettin Karaaslan, Fetahmet Bay, Memet Aslan, İlhami Mengi seçildi. Ayrıca Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarının ise her ayın 2. haftası Çarşamba günleri yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca; meclis üyelerine ödenecek huzur ücreti ile Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan personeller ile yeni başlatılan sözleşmeli personellerin ücretleri de belirlendi.

YAŞLI HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Yoğun gündem maddelerinin yer aldığı Ocak ayı meclis toplantısında, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı olarak yeni kurulan Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile birlikte güncellenen Büyükşehir Belediyesinin İdari Teşkilat Şeması kabul edilirken, gündem maddelerinden bazıları ertelendi, bazıları da ilgili komisyonlara havale edildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yeni, Yılın, İlk, Toplantısını, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı