Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 16:04
 
Yeniden Refah Partisi Basınla Buluştu
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Yeniden Refah Partisi Malatya İl Teşkilat Yönetimi ve üyeleri Malatya Basını ile bir araya geldi.
Gündem Haberi
Yeniden Refah Partisi Basınla Buluştu

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bilal Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Malatya basını ile parti il binasında kahvaltılı programda bir araya geldi.

Toplantıda bir değerlendirme yapan Yıldırım, basının önemine vurgu yaparak şunları söyledi; "İnsanları bilgilendiren bilgilendirirken de öğreten, mesleğin zorlu şartlarına rağmen 7/24 mesai yapan emekçi kardeşlerim. Bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı bekleyen, Doğru Haber'in peşinde Kar- kış demeden koşan toplumsal olaylarda bir fotoğraf, birkaç satır yazı için hayatını riske atan değerli basın mensubu arkadaşlarım.

 İlkeli ve objektif habercilik anlayışı ile görev yapan toplumun bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, en zor koşullarda bile halkın ve kamunun menfaatini gözeten basınımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlar başarılar dilerim. Sınır tanımayan gazeteciler örgütünün vermiş olduğu rapora göre 2019 yılında 49 gazeteci öldürülmüştür. Bunlardan 31 tanesi doğrudan hedef alınarak öldürülmüş, 18 gazeteci ise çatışmalar arasında kalarak hayatını kaybetmiştir. Bununla beraber hunharca katledilen Cemal Kaşıkçı’yı, bir suikast sonucunda öldürülen Uğur Mumcu'yu, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu takip ederken elim bir helikopter kazasında düştükten sonra donarak hayatını kaybeden İsmail Güneş’i, fotoğraf çekerken uçurumun kenarında yuvarlanarak hayatını kaybeden Anadolu Ajansı Muhabiri Abdul Kadir Nişancı'yı ve görevi başında hayatını kaybeden tüm gazetecilere Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Allah mekanlarını cennet etsin diyorum. İnşallah bu vesileyle siz değerli arkadaşlarıma da kazasız belasız görevler diliyorum. Cenabı Allah yar ve yardımcınız olsun İnşallah.  Allah'a emanet olun" dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Yeniden, Refah, Partisi, Basınla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı