Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 18:06
 
“Yerel Basın Güçlendirilmeli”
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Gürkan, yerel basının güçlendirilmesi noktasında bir fon oluşturulması gerektiğini vurguladı.
Video Haber Haberi
“Yerel Basın Güçlendirilmeli”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindeki heyet, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’yi ziyaret etti. Gürkan’ı Başkan Kemal Deniz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren MGTC Başkanı Kemal Deniz, “Sayın Başkanımız, Cemiyetimizi ziyaret ederek, gazeteci ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla sohbet etmek amacı ile aramızda bulunuyor. Biz, kendileri ile zaman zaman birlikte olup, Malatya’da basının, gazetecilerin, özellikle sahada çalışan muhabir arkadaşların, sorunlarını değerlendiriyoruz” dedi.

“YEREL BASIN İÇİN FON OLUŞTURULMALI”

yerel basının yaşatılması noktasında Devletimizin bu konuda ileriki aşamalarda bir fon oluşturması gerektiğini vurgulayan Başkan Gürkan ise, şunları söyledi: “Burada bulunmaktan ve ziyaretten etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Biz, gazete ve basın kuruluşlarını, toplumun duyu organları olarak değerlendiririz. Toplumda ki hadiselerin, insanlara aktarılması, haberlerin topluma duyurulması noktasında hakikaten kamusal anlamda güzel bir görev ifa ediyorlar. Bu anlam da bütün basında çalışan arkadaşlarımızı kutluyorum. Özellikle yerel basınımızda Malatya’da olduğu gibi Türkiye’mizde bir sorunumuz var. Özelikle yerel basının yaşatılması noktasında Devletimizin bu konuda ileriki aşamalarda bir fon oluşturulup, bu yerel basının da bir kurumsallaşma evresine girmesini temenni ediyoruz. Biz, tabi yerel yöneticiler olarak, yerel basınımızın ayakta durması, güçlenmesi ve yerelde ki hadiselerin, kamusal bir anlayışla tarafsız bir şekilde aktarılması noktasında, elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Basındaki arkadaşlarımız da bütün bu olumsuz şartlara rağmen, hakikaten görevlerini yapma noktasında büyük bir gayret ve çaba içerisindeler. Bu anlamda yerel basınımızın bütün çalışanları kutluyorum ve tebrik ediyorum. Basın, aynı zamanda bizim yol haritamızın oluşmasında, büyük gayret ve çaba gösteriyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Yerel, Basın, Güçlendirilmeli”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Yerel Basın Güçlendirilmeli”
Yorumlar
Haber Yazılımı