Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 10:18
 
YEREL ÜRÜNLER FUARI 1 EYLÜL’E KADAR AÇIK
Geleneksel hale gelen ve 81 ilde düzenlenen Yerel Ürünler Fuarı’nın bir yenisi daha Büyükşehir Belediye Binası yanında açıldı.
Kültür Haberi
YEREL ÜRÜNLER FUARI 1 EYLÜL’E KADAR AÇIK

1 Eylül’e kadar açık olacak fuarda, Erzurum’un çağ kebabı, Osmaniye’nin fıstığı, Kayseri’nin sucuğundan Manisa’nın mesir macununa kadar yüzlerce ürünü bulmak mümkün.

Fuarda Erzurum ürünlerini sergileyen İsmail Akbaş; “Erzurum’un meşhur cağ kebabı 1982 de meşhur olur ve bütün Türkiye'ye yayılır. Kuzu etinden olur odun ateşinin közü ile pişer bizde bu alanda Malatya'ya hizmet vermekteyiz. Bizim meşhur cağ kebabını da Malatya ya güzel bir şekilde tanıtıp sonlandırmak istiyoruz. Etlerimiz ise Erzurum kuzularından geliyor. Türkiye'nin hemen hemen her iline İsmail akbaş olarak gidiliyor. Burada 10 günlük bir fuarımız var. Malatya'ya da inşallah kendimizi tanıtacağız ve geri döneceğiz.”dedi.

Malatya açık alan fuarında yeni çorap markasının tanıtımını yapan esnaf ise; “24 ağustos tarihinde başlayıp 1 Eylül tarihinde sona erecek olan fuarımıza vatan çorap firma sahibi ve çalışanlarımız olarak İstanbul Mahmut paşa'dan geliyoruz. Amacımız firmayı Malatya halkına tanıtmaktır.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: YEREL, ÜRÜNLER, FUARI, 1, EYLÜL’E, KADAR, AÇIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı