Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 14:55
 
“Yerelde İttifak Bitti”
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AK Parti ile ittifakı bitirme açıklamasını değerlendirdi. Avşar, “Yereldeki ittifakın kopma noktası bazı sebeplerden kaynaklı. 81 ilde yerel seçimlere hazırlanıyoruz” ifadelerinde bulundu.
Video Haber Haberi
“Yerelde İttifak Bitti”

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün partisinin grup toplantısında yerel seçimlerde ‘İttifak’ yapmayacakları açıklamasını Gazetemiz Malatya Söz’e değerlendirdi. İttifakın bozulma nedenlerinden bir tanesinin ‘Af Tasarısı’ olduğunun altını çizen Avşar, eski bakanların Bahçeli hakkında söyledikleri sözleri de eleştirdi.

“GENEL AF İSTEMİYORUZ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gibi ‘Yerelde İttifak Yok’ diyen Avşar, “Cumhur ittifakı dediğimiz ittifak zaten bizim MHP olarak vatan, ülke, millet için yaptığımız bir ittifaktı. Özelliklede 15 Temmuz’dan sonra olması gereken bir ittifaktı. Çünkü ülkenin gidiş hattında çok büyük sıkıntılar vardı. Cumhur ittifakının doğuş sebebi budur. Cumhur ittifakı devam ediyor. İttifak yerelde olmayacak. Yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarımızla belediye başkanlıklarına hazırlanıyoruz. Allah’ın izniyle yerel seçimlerde başarılı bir şekilde çıkacağız. Yereldeki ittifakın kopma noktası bazı sebeplerden kaynaklı. Biz iki siyasi partiyiz. Düşüncelerimiz farklı olabilir. Af tasarısını gündeme getirdik. AK Parti af yasasında biraz daha temkinli davranıyor. Biz genel af istemiyoruz. Af tasarısında istediğimiz şartlı tahliye. Yani beş sene indirim istiyoruz. Mecliste verilen önergede de bu var. AK Parti’den eskiden bakanlık yapmış bazı isimler liderimize karşı patavatsızca konuşmalar da bizi ziyadesiyle üzüyor. Onlar; ‘Cumhurbaşkanı bizim kırmızıçizgimizdir’ diyor. Bizimde kırmızıçizgimiz Devlet Bahçeli’dir.” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Yerelde, İttifak, Bitti”,
Yorumlar
Haber Yazılımı