Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 12:28
 
Yeşilyurt’a Yeni Tesis
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyespor için Gündüzbey mevkide yeni tesis yapacaklarını belirtti.
Gündem Haberi
Yeşilyurt’a Yeni Tesis

Yeşilyurt Belediyespor ile ilgili bilgiler veren başkan Çınar; kulübün Perşembe günü yapılacak genel kurulla yeni bir yüze sahip olacağını ifade ederken; “Takımımızı belediyeden koparmayacağız. Hedeflerimiz doğrultusunda gelecek tüm tekliflere açığız. Profesyonel ligde Malatya’nın ikinci takımı olarak, Yeni Malatyaspor ile de sürekli istişare etmekteyiz. Adil Başkan’la sık sık görüşüyor, elbette onlar bizlerden bu konuda çok daha tecrübeliler. Onların görüşlerini önemsiyoruz ve sürekli fikir alış verişinde bulunuyoruz. Malatya’ya ve Malatyaspor’a nasıl faydamız olur diye araştırıyoruz” dedi.

İlk yıl hedeflerinin yine şampiyonluk olduğunu vurgulayan başkan Çınar, yine de temkinli olup, yabancısı oldukları 3.ligde ilk yıl kümede kalmayı hedeflemeleri gerektiğini söyledi.

Önümüzdeki sezon maçlarını Yeni Malatya Stadı’nda oynamak istediklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, şöyle devam etti: “Bu konuda federasyona talebimizi bildirdik. Eğer olmaz ise Yeşiltepe’de oynayabiliriz. Bu konunun netlik kazanması için zamana ihtiyacımız var.”

YENİ TESİS

Yeşilyurt Belediyespor’a Gündüzbey’de yeni bir tesis yapmak üzere kolları sıvadıklarını belirten Başkan Çınar, arazi ile ilgili halledilmesi gereken küçük bir pürüzün olduğunu, bunu aştıktan sonra hızla tesisin yapımına geçileceğini, bu konu da futbol federasyonundan da destek istediklerini, oluşturulacak tesiste kamp yeri, futbol sahası ve türbinlerin olacağını sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak: Editör: Hüseyin Canbay
Etiketler: Yeşilyurt’a, Yeni, Tesis,
Yorumlar
Haber Yazılımı