Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 10:00
 
Yeşilyurt Kent Konseyi’nden Sekin’in Kabrine Ziyaret
Yeşilyurt Kadın Meclisi 1. yılını üyeleriyle ortak bir etkinlikte bir araya gelerek Elazığ'a yaptığı kültürel gezi ile taçlandırdı.
Kültür Haberi
Yeşilyurt Kent Konseyi’nden Sekin’in Kabrine Ziyaret

Tüm Kadın Meclisi üyelerinin davet edildiği geziye katılan üyelerin katılımı ile gerçekleşti. Geziye Yeşilyurt Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Züleyha TÜRKSOY ve Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı.

Elazığ Baskil,  Harput ve Sivrice Hazar Gölü Gezisi olarak planlanan geziye ilk olarak Elazığ Baskil İlçesinde bulunan Kahraman Şehidimiz Polis Memuru Feti SEKİN’in Kabrini ziyaret ile başladı. Kadın Meclisi Üyelerinin dualar ve Kur’an-ı Kerimden sureler okuduğu kabir ziyareti duygulu anlar yaşattı.

Ardından Harput (Kadim Elazığ) Mahallesine gidildi. Harput’ta bulunan Harput Kalesi, Ulu Camii, Sara Hatun Camii, Balak Gazi Parkı, Şefik Gül Kültür Evi, Arap Baba, Mansur Baba, HünkârHarput Kültür Evi vs. Kültürel Merkezler ve dini yapılar gezildi. Harput’ta sokağa kazan kurarak Aşure pişiren ve gelene geçene aşure dağıtılan aşureler tadıldı. Buram buram Anadolu, buram buram kültür kokan güzel Harput gezisinin ardından Sivrice ilçesi kenarında bulunan Hazar Gölüne Sivrice Belediyesi halk plajı ve parkı gezildi.

Geziye katılan üyeler geziden duydukları memnuniyeti belirterek Yeşilyurt Kent Konseyine ve Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini ilettiler. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yeşilyurt, Kent, Konseyi’nden, Sekin’in, Kabrine, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı