Haber Detayı
18 Eylül 2017 - Pazartesi 10:20
 
Yeşilyurt Kitap Kafe Açıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Yeşilyurt Bilim ve Kültür Derneğinin katkılarıyla “Kitap Kafe” açıldı.
Kültür Haberi
Yeşilyurt Kitap Kafe Açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamındaki “Bilgi Pınarı”  projesinden yararlanarak Yeşilyurt’a kütüphane kazandırmak için harekete geçen Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt Bilim ve Kültür Derneğinin katkılarıyla “Kitap Kafe” projesini vatandaşların hizmetine sundu.

Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde eğitim, kültürel ve sanatsal hizmetler sunan Medeniyet ve Sanat Araştırmalar Merkezinde faaliyete geçen Kitap Cafe’de her yaştan vatandaşa hitap eden kitaplar yer alırken, rahat ve sakin bir ortamda kitaplarını okuyacak olan kitapseverler aynı zamanda düşünce sohbetlerini de yapabilecek.

 “HEDEFİMİZ OKUMA ALIŞKANLIĞINI ÇOĞALTMAK”

Yeşilyurt İlçesindeki eğitim seviyesini daha ileriye taşıyacak projelere destek verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “ Bizim tek amacımız var o da; kentimiz ve ilçemizdeki kitap okuyan birey sayısını artırmak, bilgi arayışında olanlara imkânlarımız ölçüsünde yeni mekânlar sunmak ve okuma alışkanlığını artmasını sağlamaktır” dedi.

Kitap Cafe’nin açılışında AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve Kent Konseyi Genel Sekreteri’ de hazır bulundu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeşilyurt, Kitap, Kafe, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı