Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 12:33
 
Yeşilyurt Kızılay Şubesi Suriyeli Çocukları Ağırladı
Yeşilyurt Kızılay Şube, Malatya Valiliği Beydağı Geçici Barınma Merkezinde kalan çocukları ağırladı.
Gündem Haberi
Yeşilyurt Kızılay Şubesi Suriyeli Çocukları Ağırladı

Malatya Valiliği’nin ev sahipliğinde Vali Aydın Baruş’un katılımıyla,Vali Yardımcısı Vekili Sinem Güher Büyüknalçacı’nın koordine ettiği, Beydağı Geçici Barınma Merkezinde  yaşayan Suriyeli çocukların, “15 Temmuz” temalı yaptıkları resimlerin yer aldığı MalatyaPark Avm’deki serginin açılışına,  Yeşilyurt Kızılay Şube Başkanımız Dr.Dilek Korkmaz ve gönüllülerimiz katıldı.  

Şube Başkanımız Dr. Dilek Korkmaz ve gönüllülerimiz tabloları yapan muhacir çocuklarla yakından ilgilendiler. Suriyeli  çocukların kendi elleriyle yaptıkları, Kızılay’a duydukları şükranı gösteren tablolar Başkanımıza ve gönüllerimize duygu dolu anlar yaşattı.Yeşilyurt Kızılay Şube Başkanı Dr. Dilek Korkmaz; “Kızılay’ın Ülkemizde yaşayan yabancı çocukların toplumumuzla sosyal uyumunu sağlamak amacıyla, onların kendilerini geliştirmelerine, şehirle bütünleşmelerine, aynı zamanda da keyifli vakit geçirebilmelerine imkan sağlayan etkinlikler organize ettiğini, bu amaçtan yola çıkarak ta Yeşilyurt Kızılay olarak kampta kalan çocukların sergilerinin açılışına katılıp, birlikte duygu dolu ama keyifli vakit geçirdiklerini belirtti.”

Daha sonra Yeşilyurt Kızılay sponsorluğunda yemek yiyen ve  Bowling Adasında oyun oynayan Suriyeli çocuklar, kamp dışında eğlenceli bir gün geçirmelerinin mutluluğunu yaşadı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeşilyurt, Kızılay, Şubesi, Suriyeli, Çocukları, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı