Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 12:26
 
Yeşilyurt'ta 'Açık Kapı' Masası Kuruldu
Malatya Valiliğinden sonra Yeşilyurt kaymakamlığı tarafından da 'Açık Kapı' uygulaması başlatıldı. Çırmıktı mahallesinde bulunan 'Açık Kapı' masası vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinleyecek.
Video Haber Haberi
Yeşilyurt'ta 'Açık Kapı' Masası Kuruldu

Yeşilyurt İlçesi Çırmıktı mahallesinde bulunan Hükümet konağı içerisinde hizmet verecek olan 'Açık Kapı' masasının açılış törenine Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt ilçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ile daire müdürleri ve vatandaşları katıldı.

"100 BİNİN ÜZERİNDEKİ YERLERDE AÇILIYOR"

Kurdele kesim töreni öncesinde bir açıklama yapan Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, 100 binden fazla nüfusu olan ilçelerde Açık kapı masalarının açıldığını ifade ederek şunları söyledi; "81 il Valiliğimiz, İstanbul, Ankara, İzmir illerimizin bazı ilçelerinde olan bu uygulama artık  160 ilçemizde, nüfusu 100 binin üzerinde olan belirli ilçelerde de başlamış bulunmakta. Vatandaşımızın sıkıntılarının koordineli bir şekilde giderilmesi açısından önemli bir proje. Vatandaşın, devlete ve kurumlarına ulaşabilmesi için birçok mekanizmalar gerçekleştirilmiştir. Bildiğiniz gibi CİMER, dilekçe hakkındaki kanunlar gibi.  Bununla beraber belediyelerimizde bulunan 'beyaz masalarımız' gibi birçok mekanizmalarımız mevcut. Bununla beraber vatandaşlarımızın, iş sahiplerimizin devletle olan konularla ilgili yapacakları tüm başvuruların daha rahatlıkla yapılabilmesi, koordineli bir şekilde problemlerin giderilmesi açısından güzel uygulamalardan bir tanesi de bugün burada Yeşilyurt ilçesinde gerçekleştiriliyor. Bu konuda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ile beraber, tüm devlet büyüklerimize, Valimize kısacası emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hem ilçemize hem Malatya’mıza hem de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Burada bizi yalnız bırakmayan başta belediye başkanımız olmak üzere ilçe emniyet müdürümüze tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum"

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yeşilyurt'ta, 'Açık, Kapı', Masası, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı