Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 14:29
 
Yetim Çocuklar Yararına Yarışma Yapılacak
Yetim çocuklar yararına Ankara'da yapılacak olan Kuaför ve berberler yarışmasına Malatya'dan 3 erkek berber, bir bayan kuaför katılacak.
Video Haber Haberi
Yetim Çocuklar Yararına Yarışma Yapılacak

3 Aralık'ta Ankara'da Neşet Ertaş sanat merkezinde erkek berberler ile bayan kuaförlerin alanında yarışma gerçekleştirilecek. Yarışmada derece yapan yarışmacılar ödül takdimi gerçekleştirilecek.Yarışmadan elde edilen gelirler ise yetim çocuklara bağışlanacak.

Konu ile ilgili ilk olarak bir değerlendirme yapan Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş; "Odamız yine her zaman olduğu gibi çıtayı yüksek tutmak adına çalışma içerinde. Bu anlamda Ankara'da kimsesiz çocuklar yararına bir yarışma düzenlenecek. Bu yarışma Türkiye çapında yapılacak olan bir yarışma. Buradan elde edilen gelirler, kimsesiz çocuklara bağış olarak dönecek. Bu organizasyonun üçüncüsünü Malatya'da olacaktı, bunu sizlerle daha önce paylaşmıştık. Ama bazı nedenlerden dolayı Malatya'da olmadı, Ankara'da tekrar yapılacak. Türkiye'nin bütün illerinden katılacak olan kuaför ve berber arkadaşlarımız, hünerlerini sergileyecekler. Bizde Malatya olarak her platformda ve her yarışmada biz varız demiştik ve olmaya da devam edeceğiz. 3 Aralık'ta Ankara'da Neşet Ertaş sanat merkezinde yapılacak olan bu yarışmaya Malatya'dan 3 erkek berberi, bir bayan kuaförü ile toplam 4 yarışmacı ile orada olacağız. İnşallah yine derece yaparak, tüm Türkiye'ye Malatya berber ve kuaförlerinin nasıl olduğunu gösterip derece alıp Malatya'ya dönmek istiyoruz" dedi.  

 "AMAÇ YETİMLERİ MUTLU ETMEK"

Yarışmada Malatya'yı temsil edecek olan erkek berberi Göksu Aslan ise; "Antalya'da derece yapan birisiyim ve şimdi de Ankara'da yetim çocuklara yararına yapılacak olan yarışmaya hazırlanmaktayım. Tabi öncelik olarak bize bu imkanları sağlayan Ramazan başkanıma teşekkür ediyorum. Malatya'yı temsil edeceğim için heyecanlıyım. Yeni Modeller üzerinde bir çalışma sergilemeyi düşünüyorum. Kendime inancım tam yarışmayı kazanacağıma inanıyorum. Tabi burada en önemli olan şey yarışma vesilesiyle yetim çocuklara yardım yapılması. Buda hem beni çok mutlu ediyor" şeklinde konuştu.     

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: Yetim, Çocuklar, Yararına, Yarışma, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı