Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 10:23
 
Yetim Çocuklara, Ramazan Öncesi Yardım
Malatya, Yetimler Kervanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, yardıma muhtaç yetim çocuklar ve ailelerine yönelik, Ramazan ayı öncesi gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapıldı.
Çocuk Haberi
Yetim Çocuklara, Ramazan Öncesi Yardım

Yetimler Kervanı Dernek Başkanı İhsan Çolak, “Yetim çocuklarımız Ramazan ayında ne yiyeceğiz diye düşünmesinler, sahur ve iftarlarını gönül rahatlığı ile yapsınlar” diyerek erkenden dağıttıklarının altını çizerek, yapılan yardımlar için şu açıklamalara yer verdi: “Yetimler kervanı, değerli bağışçılarının yapmış oldukları bağışlardan bir harman oluşturduk. Niyetimiz Ramazan ayı girdiğinde yetim ailelerimiz ilk sahura kalktıklarında, ilk iftarlarını açtıklarında kafaları rahat bir şekilde en azından yiyecek bir şeyleri var mı, yok mu diye düşünmeden oruçlarını tutmaya başlasınlar istedik. Toplanan Bağışlar, Malatya’nın bütün mahallelerinde bulunan yetimlerimize teslim edilecek. Yardım  paketimizin içinde el, bulaşık, çamaşır deterjanı, 60 adet yumurta, 2 kg beyaz peynir, çikolata, salça, helva, sucuk, yağ, mercimek gibi vs… bir çok ürün hazırladık ve evlerine teslim edeceğiz.”

“BİZ BİR AİLEYİZ”

Çolak, 90 yardım paketini borç yaparak aldıklarını vurgulayarak,  borç yapmalarındaki nedeni, aileden örnek vererek açıkladı ve şu ifadelere yer verdi: “  Malzemelerin bir çok kısmını borç yaparak aldık, belki dernek kültürümüze aykırı ama biz hep diyoruz ya biz yetim ailesiyiz, biz burada aile gibi hareket etmeye çalışıyoruz. Örneğin aile reisi kendi evine bir şey lazım olduğu zaman, nasıl ki gidip borçlanıyorsa, getirip çocuklarına veriyorsa, bizde kendi içimizde dedik ki onlar bizim ailemiz ve borç yapmalıyız. İnşallah Bizi gören hayırsever vatandaşlar, yetim gönüllüleri bu ihtiyaçları karşılarlar, İnşallah Rabbim, bizi izleyen insanların kalplerine merhamet duygusu verir, Malatya’da ki 403 yetim ailemize Ramazan boyunca yardım edebiliriz, onları sevdirebiliriz” dedi. 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Malatya, Yetimler, Kervanı, Sosyal, Yardımlaşma, Dayanışma, Derneği, tarafından,
Yorumlar
Haber Yazılımı