Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 17:36
 
“Yorgunluk Yok Hizmet Var”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Bentbaşı, İlyas, Çavuşoğlu ve Salköprü mahallelerinde ikamet eden bayanlarla bir araya gelerek, Yeşilyurt’taki yatırımlar ve hizmetler hakkında bilgiler paylaştı.
Gündem Haberi
“Yorgunluk Yok Hizmet Var”

Yeşilyurt Belediyesi tarafından hayata geçen hizmetler ve yatırımlarla ilgili bilgilendirme gezisi sonucunda düzenlenen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Seçimlerde Belediye Başkanı seçiyorsunuz, sonrada gelip bu süre zarfında neler yapılmış inceliyor ve yerinde denetliyorsunuz, puan veriyorsunuz veya eksik varsa bunu paylaşıyorsunuz. Bu sayede vatandaşlarımız Yeşilyurt Belediyesini yerinde denetliyor, çok güzel bir uygulama” diye konuştu.

POLAT: “YORGUNLUK YOK, MİLLETE HİZMET VAR”

Yeşilyurt’ta yaşayan 7’den 70’e tüm vatandaşlarla aynı yöne bakarak ilçenin gelişim ve değişim atağını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Polat, “Bu tür geziler ve toplantıların amacı hemşerilerimizle bir araya gelmek, sohbet etmek, sıkıntı ve talepleri dinlemek ve çözüm bulmaktır, bunun yanı sıra hizmetlerin yerinde görülmesini sağlamak ve bilgilendirme yapmaktır. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyeleri ile diğer ilçe belediyeler olarak AK Belediyeciliğin farkını ortaya koymaya devam ediyoruz. AK Belediyecilikte yorgunluk yoktur, 7/24 millete hizmet vardır. Bütün vatandaşlarımızla birlikte hareket etmeye, iç içe olmaya ayrı bir önem veriyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak gece gündüz demeden ilçe sakinlerine hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. 82 mahallesi 311 bin 764 nüfusuyla Malatya’nın en büyük ilçesi Yeşilyurt’un tüm bölgelerinde eşit ve tarafsız hizmet ulaştırıyoruz” dedi.

“KALICI HİZMETLER SUNUYORUZ”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, toplantıyı organize eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerini sunarken, “ Malatya’da belediyecilik alanında çok önemli hizmetleri halkımızla buluşturuyoruz. Kentin her noktasında bir değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır.  Gelecek neslimizin daha huzur ve güvenle yaşayacağı, park alanları, semt konakları ve gençlik merkezleriyle, kalite standardı yüksek alt ve üst yapı hizmetleriyle her yönüyle modern bir Malatya’yı gelecek nesillere emanet etmenin derdindeyiz. Bayanlarımıza yönelik eğitim, spor ve yaşam merkezleri inşa ediyoruz. Yeşilyurt Belediyesi de ilçe genelinde bu değişim ve dönüşüme büyük oranda katkı sunacak hizmetlerde bulunuyor, Başkanımızı ve ekibini bir kez daha tebrik ediyorum. Kentimin tamamında olduğu gibi Yeşilyurt’ta ulaşım ağı güçleniyor, yollar yenileniyor, alt yapı şebekeleri baştan aşağıya değişiyor ve kalıcı hizmetler sunuyoruz.” diye konuştu.

ÇALIK: “BİZ BAYANLAR İYİ HESAP SORAR VE HESAP ALIRIZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise, konuşmasının başında Yeşilyurt’ta bayanlara yönelik pozitif ayrımcılık yapan ve bayanlara aktif görevler veren Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik ederken, “Belediye Başkan Yardımcılarımız arasında bir bayan kardeşimizde bulunuyor, Meltem Kavuk Malatya’da tek kadın Belediye Başkan Yardımcısıdır. Aynı zamanda mimar olan ve Yeşilyurt’un mimarı yapısı ve imarıyla ilgili yoğun bir şekilde çalışan bayan bir kardeşimizi böylesine önemli bir göreve getiren, bayanlara pozitif ayrımcılık yapan Yeşilyurt Belediye Başkanımızı kutluyorum. Başkanımızı ve işini layıkıyla yapan Meltem kardeşime başarılar dilerim. Biz bayanlar iyi çalışırız, iyi denetleriz, iyi hesap sorar ve hesap alırız” dedi.

“HESAP VERME MEKANİZMASI İYİ İŞLİYOR”

Malatya’da yerel yönetimlerin çok ciddi hizmetler ürettiğine hatırlatan Öznur Çalık, “Bentbaşı, İlyas, Çavuşoğlu, ve Salköprü’lü bayan kardeşlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler mahallelerinizin kahraman kadınlarısınız. Kadınlarımız hem evin hem de ilçenin mühendisleridir.  Başkanımızda 2014 yılından bugüne kadar yapılan hizmetlerle ilgili bir nevi bu inceleme gezileri ve bilgilendirme sunumlarıyla hesap veriyor, ne yaptıklarını anlatıyor ve yeni projeleri hakkında bilgi veriyor. Seçimlerde Belediye Başkanı seçiyorsunuz, sonrada gelip bu süre zarfında neler yapılmış inceliyor ve yerinde denetliyorsunuz, puan veriyorsunuz veya eksik varsa bunu paylaşıyorsunuz. Bu sayede vatandaşlarımız Yeşilyurt Belediyesini yerinde denetliyor, çok güzel bir uygulama. Evin mühendisleri olana bayanlar Belediye Başkanlarımızdan hesap sormalıdır. Kendine olan özgüveni ile bu projeyi başlatarak hesap verebilme mekanizmasını işleten Başkanımızı kutluyorum. Başkanımız 2014 yılında göreve gelirken neleri vaat etmiş, hangi yatırımları yapmış bunların hesabını bu şekilde vermiş oluyor” dedi.

“BURADA YAŞAMAK ÇOK FARKLI”

Öznur Çalık, 2014 yılından bugüne kadar Yeşilyurt’u bölgede ve Türkiye’de örnek ilçe hüviyetine ulaştırmak adına önemli hizmetlerin gelmesini sağlayan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik ederken, “Yeşilyurt’un dört yıl içerisinde her alanda değişime uğradığını çok yakından görüyoruz. Alt ve yapı üst yapı hizmetleri, açılan imar yolları, baştan aşağıya yenilenen sokak ve caddeler, sosyal yaşam alanları, engelli kardeşlerimize özel olarak yapılan parklar ve yollar, bisiklet yolları, Yeşilkonak, Gençlik Merkezleri, Bilgi Evleri, eğitim, sanatsal ve kültürel faaliyetler ilçedeki değişimi gözler önüne seriyor” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Yorgunluk, Yok, Hizmet, Var”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Yorgunluk Yok Hizmet Var”
Yorumlar
Haber Yazılımı