Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 09:08
 
Zeynel Abidin Türbesine Atatürk Büstü Yapıldı
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya şubesi tarafından, İmam Zeynel Abidin Türbesine, Atatürk büstü yaptırıldı, yapılan büst için açılış tören etkinliği düzenlendi.
Video Haber Haberi
Zeynel Abidin Türbesine Atatürk Büstü Yapıldı

 İmam Zeynel Abidin türbesinde gerçekleştirilen açılış ve sonrasında yapılan lokma etkinliğine, Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ADD Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, İmam Zeynel Abidin Türbesi kültür Vakfı Malatya Şube Başkanı Doğan Karaduman ile Bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreni öncesinde değerlendirmelerde bulunan İmam Zeynel Abidin Türbesi kültür Vakfı Malatya Şube Başkanı Doğan Karaduman,  “Bilindiği üzere, her yıl kış aylarında yapılan Abdal Musa birlik lokması bu yıl da, vatandaşlarımızın katkıları ile Vakfımız tarafından yapılmaktadır. 1881’de doğan ve 1938 yılında fani dünyadan ayrılan 57 yıl gibi kısa bir ömür içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran, ilelebet yaşaması için gerekli yatırımları yapan 100 yılın siyaset adamı olarak seçilen, bütün dünya devletlerinin hayranlığını kazanmış, ulu bir önder olarak gönlümüzde yaşattığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün türbemizde bulunmaması nedeni ile ADD Malatya şubesine büst yapımı için talepte bulunduk. ADD Malatya Şubesi bu talebimize istinaden büstün yapımını üstlenmiş ve büstümüz tamamlanmış hale getirilmiştir. Biz yönetim olarak ADD Malatya Şubesine teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

ADD Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları ise; "İmam Zeynel Abidin Türbesi kültür Vakfı Malatya Şubenin büst için bizlere bir talebi oldu bizlerde ADD Malatya şubesi olarak, yapılmasına karar verdik. Bugün, Atatürk’ün, ölümünün 79. Yıl dönümü nedeni ile yapmış olduğumuz bu anıtın açılışında siz değerleri dostları da aramızda görmek istedik. Bazı insanlarda şöyle bir düşünce var, sanıyorlar ki Atatürk ve onun bıraktıkları, sanki kar çiçeği gibi 15 günde açıp, geçer gider gibi düşünüyorlar. Atatürk ve onun yaptıkları bir çınar gibi dimdik kalacak ve asla yere düşürülemeyecektir” diye konuştu.

‘ATATÜRK AYNI ÇATI SEMBOLÜDÜR’

Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Atatürk , aynı çatı altında var olma sembolümüzdür, Atatürk , her evladın emsalsiz kahramanıdır. Bu vesile ile başta Atatürk olmakla birlikte, geçmişten bugüne bütün kahramanlarımızı rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum. Bu etkinlik nedeni ile bizleri bir araya getiren, Zeynel Abidin Vakfımıza çok teşekkür ediyoruz.  Birazdan ikram edilecek lokmalarda, birlikteliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimizi arttırmasını diliyorum.”

 Yapılan konuşmaların ardından büstün açılışı gerçekleştirildi ve akabinde lokma ikramı yapıldı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Zeynel, Abidin, Türbesine, Atatürk, Büstü, Yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Zeynel Abidin Türbesine Atatürk Büstü Yapıldı
Zeynel Abidin Türbesine Atatürk Büstü Yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı