Yazı Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 08:52
 
2018 Yılı Mutlu Olsun
Onay Ozan
onayozan_44@hotmail.com
 
 

Bir yılı daha devirmek üzereyiz,  bu yılda diğer yıllardan farkı yoktu, yine savaşlar, yine ölümler, yine kadın cinayetleri, yine çocuk istismarları, cinayetleri, yine zulüm ve yine kan 2017 yılına damga vurdu, değişen ne oldu peki, kocaman bir hiç.  Her yıl, karşılayacağımız yıl için iyi dilekler olurken, bile bir yaşam daha mutlaka aramızdan ayrılıyor.

 Çok değil, uzak bir zamana gitmeden, Müslüman ve İslam alemi için kutsal olarak sayılan Kudüs ve Mescidi Aksa’da Filistinli kardeşlerimize yapılan zulümler buna örnek değil mi? Başka bir örnek ve benim kanımı donduran bir haberi örnek olarak verecek olursak, Gaziantep’te 5 aylık,  Suriye uyruklu bir bebeğin canice katledilmesi, Annesinin İmam nikahlı eşi (üvey babası) tarafından öldürülmesi haberlere yansıdı, gerçekten yüreğim parçalanarak izledim bu haberi. İnsanoğlu bu kadar canileşe bilir mi dedim kendi kendime.  Ama, görüntülere yansıyan kareler bu kadar canileşebileceğini gösterir durumdaydı. Savunmasız masum bir bebeğe bunun yapan acaba bizler, yada toplum için ne kadar tehlikeli olabileceğini düşündüm birden.

Bu verdiğim iki örnek çok uzun bir zamanda değil, yeni yılın başında da değil geçtiğimiz haftalarda, aylarda yaşandı. Şimdi yeni bir yıla daha kapı açacağız ve yine iyi dileklerde bulunacağız. İnşallah Rabbim’den tek dileğim 2018 yılında, kan, zulüm ve gözyaşı son bulur. İnsanoğlu, ne başka bir insana, nede dünya üzerinde yaşayan başka bir canlıya zarar verir. Kardeşçe yaşamak, insanca yaşamak, vicdanı rahat bir şekilde yaşamak dururken, neden bir başkasına, bir masuma, bir canlıya neden zarar verelim derken, 2018 yılının savaşsız ve huzur içerisinde geçirmek dileğiyle mutlu dolu yıllara…

 
Etiketler: 2018, Yılı, Mutlu, Olsun,
Haber Yazılımı