Mazlum Köse ADİL GEVREK GERÇEĞİ VE MALATYA BASINI
Yazı Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:36
 
ADİL GEVREK GERÇEĞİ VE MALATYA BASINI
Mazlum Köse
 
 

Efsane bir takım olan Malatya Spor kötü yöneltilmiş, borç batağında amatör kümeye kadar düşmüş. Yeni bir çıkış yolu olarak belediye yeni bir takım ve kulüp kurarak Malatya Belediye Spor olarak gruplara katılır. Hızlı yükselir, 3.lig, 2.lig yükseliş devam eder. Yükselişle beraber masraflar da yükselir ve artık belediyeye yük olmaya başlar. Yükselişin hızı, kulübü belediyeye yük olmaktan çıkarmak için artı bir değerdir. Kongreye gidilir ismi Yeni Malatya Spor olarak değişen kulübe Adil Gevrek başkan olur. Gevrek başkanlığında oluşan yeni ekip kolları sıvar gerekeni yapar ve yükseliş hız kesmeden devam eder. 1.lig, Süper lig, süper ligde Avrupa kupasında boy göstermeler.

Bütün bunlar olurken dünyanın her yerindeki Malatyalılar YMS ile gurur duymaktadır. Hele Malatya basını Sayın Adil Gevrek'i yere göğe sığdıramamaktadır. Öyle ki, basın tribününde maç izlerken, takım her gol attığında basın tribünü bütün stadı bastıracak şekilde tezahürat yapar "Adil başkan el salla" diyerek yeri göğü inletirlerdi. Hatta bazısı hızını alamaz ne sallarsan kabulümüzdür derdi.
Yere göğe sığdırılamayan Adil başkan, gün olup takım bir alt lige düşünce, pof pofta sınır tanımayanlar birden bire Adil başkanı tu kaka, istenmeyen adam ilan ediverdiler.
Öyle kinli, öyle nefretli yazmaya başladılar ki, basın tribününde birlikte maç izlediğimiz arkadaşları tanıyamaz olduk.
Kongre olmamasına rağmen aday yarıştıranlar mı dersin, her gün bir aday ismi yayınlayanlar mı dersin, divan kurulunun "yönetim gereğini yapsın" uyarısını istifası istendi diye servis edenler mi dersin.
Bu takım nasıl ligde düşer, neden düştü, kabul edilemez bir durumdur diyenler cabası. Bir gazeteci olarak utandığım yaklaşımlar. Biraz vicdan, biraz etik. Bir takım bir üst lige çıkabileceği gibi bir alt lige de düşebilir. Bu bizim keşfettiğimiz bir durum değildir. Futbolda şampiyon olmak kadar değişmeyen bir kuraldır bu.
NE oluyor bu meslektaşlarıma, nedir bu acımasızlık, nedir bu kadir bilemezlik.
Yere göğe sığdıramadığınız bir insana nasıl bu kadar acımasız cümleler kurabiliyorsunuz?
Gazeteci tabii ki eleştirecektir, tabii ki hesap soracaktır. Ama direk defterde silmek, direk istenmeyen adam ilan etmek ve bu kadar ağır ve ( bence) hak etmediği kadar yüklenmek.
Yapmayın bunu, gazetecilik yapın ama tetikçilik yapmayın. Kabul etmek gerekir ki, Malatya Sporumuzda yeni bir yapılanma gerekiyor ama bunu Adil Gevrek istifa etmelidir şeklinde okumamak gerekir.
Malatya Sporumuzun yeniden eski günlerine döneceğine inancım tamdır. Yeter ki dağıtan değil, birleştirici bir dil kullanalım. Siyasileriyle, STK'larıyla, taraftarıyla el ele verip bu zor süreçte Birliği sağlayıp Adil başkanın zor günlerde arkasında durulsun.
Bir dip not: Adil Gevrek başkanı hiç tanımam o da beni tanımaz. Tersi ispat edilirse bu sayfada özür dileyeceğim.

 
Etiketler: ADİL, GEVREK, GERÇEĞİ, VE, MALATYA, BASINI,
Yorumlar
Haber Yazılımı