Yazı Detayı
31 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:29
 
Genç İnsanlar, Güzel İnsanlar
Ayşe Benek Kaya
 
 

İnandığınız bir dava uğruna genç ve idealist başkanınızla çıktığınız yol sizi sonsuzluğa götürdü. Yaşadıklarınız ve yaşattıklarınız hafızalarımıza öyle bir yerleşti ki, unutulur cinsten değil. Yürek yangınımızın kahramanlarısınız. Ölümünüz dirilişimize vesile olsun inşallah!

Nerde bir helikopter görsem, nerde bir helikopter sesi duysam; M. Yazıcıoğlu, Erhan Karadağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya ve İsmail Güneş kardeşimin ateşi yeniden yeniden alev alacak. Ben de sizi Fatihalar ile anacağım.

Kahramanmaraş, Göksun, Çağlayan-Cerit adı her geçtiğinde o dağların karı yüreğime bir çığ gibi düşecek. Ne kadar düşerse düşsün ilk gün yanan o ateşi söndüremeyecek, İsmail’in yalvaran sesini kulaklarımdan alamayacak. Bu adları her duyduğumda yüreğimde filiz filiz yeşereceksiniz.

O dağlar size geçit vermedi. Frekanslar işlemedi. Arama kurtarma güçleri size çok zor ulaştı. Ama size en çabuk ulaşan bir şey vardı ki; Allah’ın rahmeti ve sevenlerin duası Bir kez daha gördük ve şahit olduk: Allah’ın gücü ve kudreti karşısında her zaman aciziz. Ciddi anlamda kafamızı kayalara toslamış gibi olduk.

Teknoloji falan hikâye.. Olmadı işte, olmadı. Çünkü emir büyük yerden. İsmail’in gayreti, çırpınışı, kendince bildiği yöntemler hiç biri sonuç vermedi. Onun 112 Acil servisi arayıp görevliyle arasında geçen konuşmaları dinleyen herkesi gözyaşına boğdu. Yüreklere kazık gibi çakıldı. Her şeye rağmen didindi, bağırdı. Çabaladı ama sonunda ilahi emre o da boyun eğdi.

Gün gelir karlar erir KEŞ Dağı geçit verir. Sizin son nefeslerinizin bittiği yerde kardelenler açar, çiğdem-çiçek açar. Oralara gidip görmek isterim. O çiçeklerle, o toprakla, o taşlarla konuşmak isterim. Yüreğim kan ağlasa da, dilim tutulsa da hal diliyle onları dinlemek isterim.

Benim canlarım burada emanetlerini nasıl teslim ettiler? İsmail’in bizim duymadığımız çığlıkları neydi? Size neler anlattı? Neler biliyorsunuz? diye sormak isterim.

Ey Keş Dağı’nın taşı-toprağı, çimeni-çiçeği, rüzgârın sizi her kırmaştırışında, üzerinizden her geçişinde orda solan bu güllerimize rahmet yollayın onlar için bağışlanma dileyin olur mu? Çünkü onların dünya hayatına dair son şahitleri siz oldunuz.

Ey Kerim olan Rabb’im! Rahman ve Rahim olan Rabb’im! O güzel canlara lütfuna yakışır biçimde muamele et! Ruhlarını şad, makamları cennet eyle! Onlara ve bütün ahiret yurdunun sakinlerine mağfiret eyle. Amin!

 
Etiketler: Genç, İnsanlar,, Güzel, İnsanlar,
Haber Yazılımı